Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Brazília újra Ancelottit csábítja a válogatott élére

A Real Madrid legendás vezetőedzőjét ismét megkörnyékezte a brazil szövetség, miután a Selecao súlyos vereséget szenvedett Argentínától.

Brazília újra Ancelottit csábítja a válogatott éléreFotó: Unsplash/Marlon Alves
Sport

Kiss László

Szerkesztő

A világ egyik legsikeresebb edzőjeként számon tartott Carlo Ancelotti pályafutása érdekes fordulatot vehet, miután a brazil labdarúgó-válogatott vezetőedzői pozíciójára ismét kiszemelték a jelenleg a Real Madridot irányító szakembert. A 65 éves olasz mester, aki eddig példátlan módon mind az öt európai topbajnokságban diadalmaskodott és öt Bajnokok Ligája trófeát is begyűjtött, először vállalhatna el nemzeti csapatot karrierje során.

A Globoesporte brazil napilap beszámolója szerint a dél-amerikai válogatott vezetősége az Argentínától elszenvedett megalázó, 4-1-es vereséget követően ismét felvette a kapcsolatot az olasz szakemberrel. A brazil szövetség tervei szerint Ancelotti válthatná a jelenlegi szövetségi kapitányt, Dorival Juniort, aki alatt egyelőre nem sikerült új lendületet adni a csapatnak, így a 2026-os világbajnokságon már az olasz mester irányíthatná a Selecaót.

A brazil válogatott nem most érdeklődik iránta először, hiszen már 2024-ben is megpróbálták megszerezni az olasz mestert, aki azonban akkor a Real Madrid mellett kötelezte el magát, és meghosszabbította szerződését a királyi klubbal.