Borzasztó körülmények közt kell helytállniuk a mentősöknek Fokvárosban
Ha nem lenne elég a koronavírus okozta globális egészségügyi leterheltség, a Dél-afrikai Köztársaság fővárosának bizonyos részein olyan állapotok uralkodnak, hogy a mentősök gyakran rendőri kíséretre szorulnak, annak érdekében, hogy bejuthassanak az érintettekhez – adta hírül az ATV.
Ha nem lenne elég a koronavírus okozta globális egészségügyi leterheltség, a Dél-afrikai Köztársaság fővárosának bizonyos részein olyan állapotok uralkodnak, hogy a mentősök gyakran rendőri kíséretre szorulnak, annak érdekében, hogy bejuthassanak az érintettekhez – adta hírül az ATV.
A bandaháborúk sújtotta területekre most a Deutsche Welle egyik tudósítója kísérte el a mentősöket, hogy saját szemével is megbizonyosodjon az elképesztő állapotokról. Victor Labuschagne helyi mentőtiszt sajnos hozzászokott már ahhoz a forgatókönyvhöz, hogy a rendőrség előtt várja a hatóság munkatársait, annak érdekében, hogy elkezdhessen dolgozni.
Elmondása szerint öt hónappal korábban egy autó vágott be eléjük, melyből egy fiatal férfi szállt ki és fegyverrel fenyegetőzve akarta kirabolni a mentősöket. Három évvel korábban Labuschagne sajnos meg is sérült egy ilyen támadás során.
Mentőstársa, Elrico James úgy fogalmazott, egymással rivalizáló bandák uralják az utcát, állig felfegyverkezve, sőt a mentős elmondása szerint nincs bennük félelem. Gátlástalanul lelőnek bárkit, legyen az civil, rendőr vagy mentős, éppen ezért szükséges, hogy fegyveres rendőri kísérettel érkezzenek a helyszínre.
A fokvárosi peremkerületben, Cape Flats utcáin évek óta csak romlik a közbiztonság, a drogdílerek önkényesen elfoglalták a területet, a nagyon komoly bandaháborúk célja pedig, hogy az egyik bűnszervezet kizárólagosan uralja a környéket. Sajnos mivel a területen nem sok munkalehetőség vár a fiatalokra, a drogbandák kecsegtető lehetőségként működnek a helyiek számára is.
Azon a napon mikor a német tudósító elkísérte a fokvárosi mentősöket, egy vért hányó férfihoz riasztották őket. A mentősök már egy órája várakoztak a rendőrség előtt, hogy megfelelő biztosítással indulhassanak el a helyszínre. A rendőrök megérkeztek, együtt elmentek a helyszínre, a beteget azonnal a mentőkocsiba helyezték, kezelését azonban biztonsági okokból kifolyólag a kórházban végezték.
Nem sokkal az előző után máris érkezett a következő riasztás, a terület ismét a vörös zónában helyezkedett el, így szintén rendőri kísérettel kellett megjelenniük a mentősöknek. A vörös zónában élők nagyon gyakran panaszkodnak az egészségügyi ellátásra, sokszor ugyanis hiába várnak a mentősökre, ugyanis gyakorta későn vagy egyáltalán nem érkeznek meg a helyszínre.
Gyász: elhunyt a Darth Vadert alakító David Prowse
A mentősök elmondása szerint egyre gyakrabban riasztják őket a bandaháborúk következtében elhunyt áldozatokhoz, többségük ártatlan, de az sem ritka, hogy gyermekek halnak meg a fegyveresek kereszttüzében. Azon a napon, mikor a német tudósító kísérte végig a fokvárosi mentősök egy napját, két órán belül három halotti bizonyítványt kellett kiállítaniuk, mely rendkívül elkeserítő, a helyiek szerint ez a helyzet pedig nem is fog változni egyhamar.