Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A koronavírus-járvány alatt a fővárosi tömegközlekedés bérleteseinek harmada felszívódott

Habár ősszel némiképp növekedett a vásárlók száma, a koronavírus-járvány kezdete óta a korábbi bérletesek harmada döntött úgy, hogy inkább nem váltja meg bérletét.

...svg content...Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Belföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az augusztusi adatokhoz képest szeptemberben és októberben jelentősen növekedett az utasforgalom a budapesti tömegközlekedési eszközökön, mely összefüggésbe hozható az iskolakezdéssel, habár a BKK szerint az őszi utasforgalom jóval felülmúlja az egész éves átlagot.

A 24.hu megkeresésére a BKK közölte, az év első 8 hónapjában átlagosan közel 190 ezer, természetes személyeknek szóló havi Budapest-bérletet adtak el, míg szeptemberben és októberben ez a szám 230–240 ezerre növekedett. A BKK szerint több tényező is szerepet játszott abban, hogy az őszi időszakban megnövekedett az utasforgalom: Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

  • az iskolakezdés;
  • a 14 év alatti utasok ingyenes utazása;
  • az autós forgalom csökkentését célzó, a közösségi közlekedés felé terelő kampányok;
  • és az, hogy azok, akik eddig hanyagolták, most visszatérnek a tömegközlekedéshez.

A koronavírus-járvány azonban komolyan megtépázta a BKK utasforgalmát, a legfrissebb adatok szerint ugyanis 2019-hez képest közel 70 százaléknyi utas vásárolta meg teljes árú bérletét, ami azt jelenti, hogy a bérletesek harmada eltűnt a statisztikából, mivel ők már nem a tömegközlekedést használják.

A BKK kiemelte, céljuk, hogy kampányokkal csábítsák vissza az utasokat a tömegközlekedésbe, és abban reménykednek, hogy egyre több bérletet tudnak majd értékesíteni a jövőben. A budapesti intézkedés, miszerint a 14 év alattiak ingyenesen használhatják a tömegközlekedést, a BKK pedig egy online kérdőív segítségével kérdezte meg utasait az ügyről.

A válaszadók 43 százaléka nem zárta ki, hogy magának is vegyen bérletet a 14 év alattiak ingyenes utazása miatt, 20 százalék pedig úgy véli, akár váltana is a tömegközlekedésre és felhagyna az autózással. A BKK meglátása szerint tehát az intézkedés „mindenképpen iránymutatással szolgál a díjmentesség utasszámra gyakorolt pozitív hatását illetően”.

(24.hu)