Bíróság mondta ki, hogy a Netflix Baby Reindeer című sorozata nem egy igaz történet
Úgy tűnik, a Martha karakterét ihlető Fiona Harvey folytathatja a rágalmazási pert.
Egy amerikai bíró úgy döntött, hogy a Baby Reindeer alkotójának, Richard Gaddnek a zaklatásával vádolt nő folytathatja a rágalmazási perét a Netflix ellen, megjegyezve, hogy a műsort tévesen „igaz történetként” hirdették, miközben a Netflix „nem tett erőfeszítéseket”, hogy ellenőrizze Gadd történetét.
Fiona Harvey, a nő, akiről a sorozat Martha karakterét mintázták, azt állította, hogy a sorozat tévesen azt sugallta, hogy szexuálisan bántalmazta Gaddet, és hogy kiszúrta a férfi szemét, illetve hogy börtönbe került, mert zaklatta őt. Miután pedig a nézőknek sikerült azonosítaniuk a nőt, aki Martha karakterének alapját adta, a nő 170 millió dollárost pert indított Gadd ellen.
A nő azzal érvelt, hogy a sorozat tulajdonképpen egy rágalmazás, mondván, zaklatóként ábrázolták, pedig végül soha ítélték el bűncselekményért. A pénteken Kaliforniában meghozott ítéletében Gary Klausner amerikai kerületi bíró megjegyezte, hogy mivel a sorozat epizódjai azzal kezdődnek, hogy „Ez egy igaz történet”, a nézők is joggal hihették azt, hogy tényeknek tekinthetik a széria cselekményét.
Az Independent szerint a bíró kiemelte, míg Harvey „állítólagos tettei elítélendőek”, Martha tettei a sorozatban „rosszabbak”, mint amivel Harvey-t a valóságban vádolják. Védelmében Gadd azt állította, hogy Harvey éveken át zaklatta őt, miközben egy londoni pubban dolgozott, gykaran csipkedte a fenekét és több ezer zaklató hangvételű e-mailt és hangpostaüzenetet küldött neki.
Azt mondta, hogy bár feljelentette a rendőrségen, a nő csak egy „zaklatási figyelmeztetést” kapott, de nem indítottak ellene büntetőeljárást, és nem küldték börtönbe. Gadd a bíróságon azt mondta, hogy a Netflix show és a színpadi darab, melyen alapul, egyaránt kitalált, és nem a valóság „ütemről ütemre történő elbeszélésének” szánták.