63,698 $

Betlehem Dávid országos csúccsal olimpiai negyedik 1500 méteres gyorsúszásban

A magyar úszó új országos csúcsot állított fel az erős mezőnyben.

...svg content...Fotó: Betlehem Dávid a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutama után a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 3-án. MTI/Kovács Tamás

Az olimpiai 1500 méteres gyorsúszás döntőjében Betlehem Dávid fantasztikus teljesítményt nyújtott, és a negyedik helyen végzett. A magyar versenyző, aki a selejtezőből a nyolcadik legjobb idővel jutott be a döntőbe, 14:40.91-es idővel új országos csúcsot állított fel.

A verseny során Betlehem végig az élmezőnyben tartózkodott, a táv harmadánál 4:52.76-os részidővel a negyedik helyen állt, szorosan az ír Daniel Wiffen mögött. Ezt a pozíciót 1000 méternél is tartani tudta. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A verseny utolsó szakaszában izgalmas küzdelembe keveredett Betlehem, és bár rövid időre visszacsúszott az ötödik helyre, egy erőteljes hajrával sikerült visszaszereznie a negyedik pozíciót.

Az aranyérmet az amerikai Bobby Finke nyerte világcsúccsal, az ezüstérem az olasz Gregorio Paltrinieré lett, míg a bronzot Daniel Wiffen szerezte meg.

Orbán Viktor bejelentette, hogyan állunk most az árvízzel

Orbán Viktor a péntek reggeli rendkívüli sajtótájékoztatója alatt elmondta, az előrejelzések igaznak bizonyultak, az elmúlt napokban sehol nem tapasztaltak számottevő csapadékot, és továbbra is száraz, nyárias idő várható, ami segíti a védekezést.

Ketten életüket vesztették a péntek reggeli piliscsabai kamionbalesetben

A rendőrség megerősítette, hogy két személy olyan súlyosan megsérült, hogy már nem lehetett rajtuk segíteni.