Az egyház nevében bocsánatot kért a nyugalmazott váci püspök a Bese-ügy miatt
Beer Miklós szerint a Bese-ügy a katolikus egyház közös felelőssége.
Mint ismert, Bese Gergő dunavecsei plébánost korábban felfüggesztették papi szolgálata alól, miután kiderült, hogy melegpartikon vehetett részt, és tartós kapcsolata is lehetett férfiakkal. Azt követően, hogy a felvételek eljutottak az érsekséghez, Bese Gergőt szinte azonnal felfüggesztették. Állítólag a karkötői buktathatták le, s ő maga készíthette a kompromittáló felvételeket. A titulusától megfosztott plébános szerint nem véletlen, ami vele történt, ugyanis tőrbe csalták, naivságát kihasználták.
Később a TikTokon tett közzé egy videót, amelyben arról beszélt, hogy a továbbiakban csak Gergőként szeretné közelebb vinni az embereket Istenhez. A dunavecseiek pedig felháborodtak, hogy Bese Gergő botránya miatt lett híres Dunavecse. Az egyik helyi lakos szerint a papoknak nem is kellene politizálniuk, míg egy másik szerint lejáratókampány folyik Bese ellen. De Bese Gergő ügyével párhuzamosan egy másik botrány is kirobbant a városban:
Pedagógusok, szülők és gyerekek tettek vallomást a rendőrségen arról, hogy értelmileg akadályozott gyermekek ellen követtek el fizikai és lelki bántalmazásokat a dunavecsei iskolában. Mindannyian az iskolaigazgatót nevezték még elkövetőként, aki jó kapcsolatot ápolt a plébánossal. Egyes értesülések szerint már nyolc gyermek érintett a bántalmazási ügyben. Állítólag az intézmény vezetője Bese közbenjárásának köszönheti, hogy korábban kinevezték a dunavecsei katolikus egyházközség világi vezetőjévé.
Most pedig a Magyar Hang arról ír, Beer Miklós nyugalmazott váci püspök szerint a Bese-ügy a katolikus egyház közös felelőssége. Emellett úgy véli, a paphiány oda vezetett, hogy az egyház nem figyel megfelelően az alkalmasság kritériumaira, míg a papok eltartási szerződések révén történő magánvagyon-gyarapodása ellen könnyen felléphetnének az egyházi vezetők. Beer Miklós egyúttal bocsánatot kért mindazoktól, akik megbotránkoztak és akiknek fájdalmat okoztak a történtek.
Továbbá arról is beszélt: szerinte a papok magánvagyon-gyarapodásán sokat segítene, ha szabályként bevezetnék, hogy eltartási szerződést csakis püspöki beleegyezéssel köthet egy pap, hiszen „az egyház hiteléről van szó” – derül ki a lap beszámolójából, amelyből az Index szemlézett. A Magyar Hang egyébként megkereste Bábel Balázs kalocsai érseket is, aki azt üzente: a papság a szerzetesekkel ellentétben nem tesz szegénységi fogadalmat.