Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Bánki szerint októberre rendeződnek a világpiaci folyamatok, de ha mégsem, akkor is maradhat az árstop

Bánki Erik, az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának fideszes elnöke kijentette, ha nem rendeződik a világpiaci helyzet őszre, a kormány akkor is fenntarthatja az árstopot.

...svg content...Bánki Erik, az elõterjesztõ gazdasági bizottság elnöke felszólal a globális minimumadót elutasító határozat tárgyalásán az Országgyûlés rendkívüli plenáris ülésén 2022. június 21-én. MTI/Máthé Zoltán
Belföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Bánki Erik megosztotta, arra számít, hogy októberre rendeződnek a világpiaci folyamatok, ám ha ez mégsem következne be, úgy a kormány hajlandó lenne fenntartani a hatósági árakat. A szerdai költségvetési vita kapcsán Bánki úgy fogalmazott, „nagyon érdekes volt”, hozzátéve, hogy olyan érzése volt, mintha nem is egy költségvetést olvastak volna a parlamenti vitán.

Szóba került az októberig meghosszabbított ársapka is, az ATV Start című műsorában pedig Bánki is reagált, hiszen jelenleg kérdésesnek tűnik, hogy hogyan lehet majd fenntartani az árstopot, s ez nem ad-e majd egy újabb löketet az egyébként is elszálló inflációnak. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

„Mi 2010 óta minden döntésünkkel a magyar emberek érdekeit vesszük figyelembe konzekvensen. Magyarország volt az első, amely bevezette a benzinárstopot, élelmiszerárstopot, majd aztán a kamatstopot is, ezek ugyanis mind a magyar emberek védelmét szolgálják”

– jelentette ki.

Bánki ezt követően megismételte a kormány álláspontját, miszerint „a háború árát nem a magyar emberekkel kell megfizetni”. Végül hangsúlyozta, ha októberre mégsem rendeződne a világpiaci helyzet, úgy meg fogják hosszabbítani az ársapkákat:

„Ugyanis azt gondoljuk, hogy ilyen brutális áremelkedést nem szabad rászabadítani az emberekre, mint a környező országokban, ahol 15 százalék körüli, a balti államokban pedig 18-20 százalék körüli az infláció.”