Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Javában zajlik a vizsgálat a baloldal külföldi kampánytámogatása kapcsán

Javában zajlik a vizsgálat a baloldal külföldi kampánytámogatása kapcsán

Javában zajlik a vizsgálat a baloldal külföldi kampánytámogatása kapcsán
Fotó: Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülése szünetében tartott sajtótájékoztatón Balatonalmádiban 2022. szeptember 22-én. A Fidesz és a KDNP frakciója arra kérte a kormányt, hogy indítson nemzeti konzultációt az európai uniós szankciókról. MTI/Bodnár Boglárka

Rengeteg pénzről van szó, az ügy pedig komoly, melynek vizsgálata jelenleg is folyamatban van.

A parlament nemzetbiztonsági bizottsága a legutóbbi ülésén egyhangú szavazással elrendelte a baloldali pártok amerikai kampányfinanszírozásával kapcsolatos titkosszolgálati vizsgálatot, ez a munka elkezdődött – közölte a Fidesz-frakció szerdán az MTI-vel.

A cikk a videó után folytatódik

Kocsis Máté frakcióvezető, a nemzetbiztonsági bizottság tagja azt írta: példátlan és jogellenes, hogy a baloldal több milliárd forint kampánytámogatást kapott külföldről. Ez durva beavatkozási kísérlet a magyar választásokba, és részletes értékelő-elemző munkát igényel – tette hozzá.

(MTI)