Újabb rakétát lőtt ki Észak-Korea, ez már a második egy héten belül
Egy héten belül újabb ballisztikus rakétát lőtt ki Észak-Korea, ami további aggodalomra ad okot Japán és Dél-Korea részéről.
Az elmúlt hónapok számtalan rakétatesztet hoztak Észak-Koreában, ami aggodalommal tölti el a szomszédos Dél-Koreát és Japánt. Hat ország is felszólította az északi vezetőséget, hogy hagyjanak fel ezzel a magatartással, de hiába.
Egy héten belül ez már a második ilyen rakétateszt volt Észak-Koreában, ahol nagy erőforrásokat biztosítanak az atomfegyverek, a haditechnika fejlesztésére. Japán és Dél-Korea is beszámolt arról, hogy észlelték a rakétakilövést, amit kedd kora reggel abszolváltak.
Valószínűleg egy ballisztikus rakétáról van szó, amit nem kevesebb mint egy héttel azután lőttek ki, hogy Phenjan egy hiperszonikusnak mondott fegyvert tesztelt. Reggel 7 óra 27 perc körül engedték a levegőbe a rakétát a keddi napon, amiről a szöuli vezérkar adott ki közleményt.
A japán parti őrség is ugyanerről számolt be, egy ballisztikus rakétához hasonló tárgyról tettek említést. A lövedék a jelek szerint Japán kizárólagos gazdasági övezetén kívül landolt, akárcsak korábban. A japán miniszterelnök, Fumio Kishida rendkívül sajnálatosnak nevezte az esetet, míg a dél-koreai nemzetbiztonsági tanácsnak újra rendkívüli ülést kellett tartania, akik mély sajnálatukat fejezték ki a teszt miatt.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt az Európai Parlament elnöke
Az ENSZ szerint Észak-Korea ezeket a teszteket saját népének jóléte rovására hajtja végre, miközben egyre több olyan hír lát napvilágot, hogy az ország egy rész éhezik. Észak-Korea a hat ország felszólításának ellenére hajtotta végre az újabb rakétakilövését, és még csak tárgyalni sem volt hajlandó az Egyesült Államokkal a nukleáris fegyverkezésről, ahogyan másról sem.
Kim Dzsong Un elkötelezett híve a haditechnikai fejlesztéseknek, a hadsereg modernizálásának, és 2021-ben többek között egy tengeralattjáróról indítható ballisztikus rakétát (SLBM) is teszteltek, de már vasútról indítható rakétával is próbálkoztak az utóbbi hónapokban.
Észak-Korea kitart a véleménye mellett, és csak akkor hajlandóak tárgyalni, ha az Egyesült Államok és más országok véget vetnek az általa ellenségesnek tartott politikának – írja az Al Jazeera.