397,64 Ft
477,23 Ft
61,890 $

Bajnokok Ligája: kiütéssel nyert a Manchester City és a Dortmund

Szép éjszakán van túl a Manchester City és a Dortmund a Bajnokok Ligájában, mindkét csapat magabiztosan hozta a körét.

...svg content...Fotó: Emre Can, a Borussia Dortmund játékosa (b) 11-esbõl berúgja csapata elsõ gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában játszott Borussia Dortmund-Celtic Glasgow mérkõzésen a dortmundi BVB Stadionban 2024. október 1-jén. MTI/EPA/Friedemann Vogel
Author image

Hujber Dávid

A Barcelona és az Arsenal is nyert, ráadásul a londoni sztárcsapat a PSG-t győzte le, ami komoly eredmény. A franciák még csak gólt sem tudtak lőni, és ez a jövőre nézve nem a legbiztatóbb számukra, hiába a Ligue 1-ben mutatott fölényük.

A Dortmund hazai pályán játszott a Celtic ellen, akik egy több mint méretes pofonban futottak bele. 7 percet kellett várni a németek vezetésére, amikor Can büntetőből volt eredményes, majd 2 perccel később egyenlítettek a skótok, de hiába. Soron kívül Bejelentést tett Szijjártó Péter az Izraelt ért iráni rakétatámadást követően

Akkor nem sokan gondolták volna, hogy 7-1 lesz a vége, de így lett. Adeyemi a 11. és a 29. percben is eredményes volt, majd az első félidő utolsó perceiben triplázott. A 42. percben szerzett triplája előtt 2 perccel Guirassy is büntetőt rúghatott, így 5-1-gyel mentek el a szünetre.

Sima meccs lett a vége

A második félidőben ugyan csak két gól esett, nem volt miért rohannia a német csapatnak. Guirassy a 66., addig Nmecha a 79. percben tette a hálóba a labdát, amivel kialakult a 7-1-es végeredmény, mely egyúttal súlyos kiütés is.

A Slovan Bratislava sem járt sokkal jobban, a Manchester City idegenben intézte el őket 4-0-ra. A csapathoz visszatért volt barcelonás Gündogan a 8. percben juttatta vezetéshez az angolokat, majd pár perccel ezután jött Foden. Haaland sem maradhatott ki a körből, az 58. percben rúgta meg a szokásos gólját, végül McAtee is feliratkozott a gólszerzők közé a 74. percben.

A Bayer Leverkusen-AC Milan rangadó pedig 1-0-val ért véget, ami egyúttal azt jelenti, hogy az olaszok két meccs után pont nélkül várják a folytatást, miután Szoboszlai Dominikék ellen is kikaptak. Az Inter viszont hozta a kötelezőt, 4-0-ra nyertek a Crvena Zvezda ellen.

Bajnokok Ligája: legyőzte az Arsenal a PSG-t, kiütéssel nyert a Barcelona

Az Arsenal és a Barcelona is hozta a meccsét, ráadásul a katalánok gáláztak hazai pályán a Bajnokok Ligájában.