Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Azonnali közleményt adott ki a rendőrség a gyöngyösi Lázárinfó kapcsán

Azonnali közleményt adott ki a rendőrség a gyöngyösi Lázárinfó kapcsán

Azonnali közleményt adott ki a rendőrség a gyöngyösi Lázárinfó kapcsán
Facebook/Lázár János

A gyöngyösi Lázárinfó kapcsán adott ki közleményt a rendőrség.

A rendőrség semmilyen rendőri intézkedésre nem került sor a 2026. január 29‑én Gyöngyösön megtartott Lázárinfó rendezvényén. A hatóságok közölték, a szervezők előzetesen nem kértek rendőri közreműködést a rendezvény biztosításához, és a fórum teljes időtartama alatt békés körülmények között zajlott minden.

A cikk a videó után folytatódik

A közleményben a rendőrség hangsúlyozta: „A fórumot megelőzően, a fórumon, a fórumot követően a rendőrség a résztvevők közül senkit nem igazoltatott, kép- és hangfelvételt nem készített.”

A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság ezzel egyértelműen reagált azokra a találgatásokra, amik szerint a rendezvényen esetleg rendőri jelenlét vagy intézkedés történt volna. A hivatalos tájékoztatás alapján semmilyen beavatkozásra nem volt szükség.

A gyöngyösi esemény zavartalanul, rendbontás nélkül zajlott le, és a hatóságoknak nem kellett semmilyen módon közbeavatkozniuk. A szervezők döntése, miszerint nem kértek rendőri biztosítást, utólag is indokoltnak bizonyult, hiszen a résztvevők együttműködő magatartása biztosította a rendezvény nyugodt lebonyolítását.