Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az Etihad és az Emirates voltak 2022 legbiztonságosabb légitársaságai

A JACDEC ismét elkészítette a legnagyobb légitársaságok biztonsági értékelését. Az élen nagy meglepetés nem történt, egy jelentős visszaesés azonban megfigyelhető a listán.

...svg content...Fotó: Pexels
Európa

Szabó Kata

Szerkesztő

A hamburgi székhelyű, légi balesetek elemzésével foglalkozó ügynökség (JACDEC) ismét közzétette elemzését, mely alapján az Etihad és az Emirates légitársaságok vezetik a legbiztonságosabb légitársaságok 2022-es rangsorát.

A jelentés szerint 2022 viszonylag biztonságos évnek bizonyult a légi közlekedés szempontjából a koronavírus-járvány által sújtott 2021-es évet követően, azonban az elemzők kiemelték, hogy az orosz-ukrán háború kapcsán egy új bizonytalansági tényező is bekerült a képbe. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

Éppen ezért az orosz Aeroflot légitársaságot az új rangsorban jelentősen rosszabbnak értékelték, mindössze az utolsó, 25. helyet foglalja el.

A szakértők szerint a tavalyi év legsúlyosabb repülőgép-szerencsétlensége a China Eastern Airlines Boeing 737-800-asának március 21-i lezuhanása volt, amelyben összesen 132 ember vesztette életét.

A JACDEC 2022-ben összesen 19 olyan légi balesetet regisztrált a világon, amelyben nem volt túlélő, és összesen 233 ember vesztette életét, vagyis 60-nal több, mint 2021-ben, amikor azonban a koronavírus-járvány miatt a járatok száma jelentősen alacsonyabb volt.

Európában a legbiztonságosabb légitársaságoknak a finn Finnair, illetve a holland KLM és Transavia bizonyultak, míg Amerikában a JetBlue érte el a legjobb értékelést. Érdekesség, hogy a vezető német légitársaság, a Lufthansa mindössze a 14. helyre került a 25 legnagyobb légiközlekedési vállalatot felvonultató globális rangsorban.

A JACDEC kockázati indexe az egyes légitársaságok elmúlt 30 évének baleseti adatain, az adott ország sajátos környezetén, illetve a konkrét kockázati tényezőkön alapul.

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.