Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Az Emmi úgy döntött, marad az iskolaőr program

Az Emmi úgy döntött, marad az iskolaőr program

Az Emmi úgy döntött, marad az iskolaőr program
Fotó: Unsplash

Az indulás óta 480 esetben léptek fel az iskolaőrök, akiknek testi kényszert, bilincset és rendőrbotot is alkalmazniuk kellett.

Az iskolaőri rendszert a diákok közötti, valamint a tanárok elleni agresszió visszaszorítására hozták létre, jelenleg pedig mintegy 500 képzett iskolaőr lát el szolgálatot az országban, akik a rendőrség kötelékébe tartoznak.

2020 szeptembere óta 480 incidens kapcsán kellett intézkedniük az iskolaőröknek, akik 47-szer alkalmaztak testi kényszert, háromszor bilincset, illetve egy esetben rendőrbotot, továbbá hatásköri túllépésre is sor került, amely alapján 4 büntetőeljárás indult, erről pedig a Népszava is beszámolt.

A Pedagógusok Szakszervezete szerint sok esetben az iskolán kívül robbannak ki a feszültségek, Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke pedig arról nyilatkozott, miszerint az alapproblémák továbbra is fennállnak, mint például a szociális vagy a tanulási nehézségekből eredő indulatok, mivel ezekre az iskola nem tud megoldást találni.

Mravcsik Sándor, a Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium igazgatója úgy látja, nagymértékben javult a helyzet, mivel a szünetek alatt a gyerekek között tartózkodnak az iskolaőrök, ezáltal meg tudják akadályozni a köztük létrejövő konfliktusokat – írta az Infostart.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma úgy véli, a program egyértelműen bevált, illetve az új kormány felállása után is folytatódik, valamint megerősítette, hogy nemzetközi viszonylatban nem számít kiemelkedőnek Magyarországon az iskolákban tapasztalt szóbeli vagy fizikai agresszió szintje.