Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
359,31 Ft
Euró
397,83 Ft
Font
477,27 Ft
Bitcoin
60,893 $

Az emberek többsége jobban félti az egészségét a gazdasági válsággal szemben

A legújabb közvélemény-kutatás szerint a világ országainak lakossága sokkal inkább a saját életét mentené, mintsem újraindítaná a gazdaságot.

Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Edelman Trust Barometer már két évtizede emberek ezrein végzi a tanulmányait a kormányok iránti bizalommal kapcsolatban. A kutatóintézet szakemberei úgy vélik, általánosságban egyértelműen érződik a pandémia miatt kialakult globális lezárási kimerültség.

Az április 15–23. között megkérdezett 13 200 ember 67%-a egyetértett azzal az állítással, miszerint „a kormányok prioritása elsősorban minél több emberi élet megmentése kell, hogy legyen, még akkor is, ha ez a gazdaság lassabb regenerálódásával járhat.” Soron kívül Bejelentést tett Szijjártó Péter az Izraelt ért iráni rakétatámadást követően

A válaszadók csupán egyharmada támogatta azt a kijelentést, amely alapján „sokkal fontosabb lenne a kormánynak újraindítani a gazdaságot és megmenteni a munkahelyeket ahelyett, hogy minden apró óvintézkedést életbe léptessen és megóvja az embereket.”

Az Edelman közvélemény-kutatását hosszas terepmunkák előzték meg, amelyeket Kanadában, Kínában, Franciaországban, Németországban, Indiában, Japánban, Mexikóban, Szaúd-Arábiában, Dél-Koreában, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban folytattak.

A japánok 76%-a szerint a közegészségügy megvédésének kell lennie az elsődleges szempontnak, míg a koronavírus-járvány bölcsőjének számító Kínában ugyanez az arány mindössze 56% a megkérdezettek körében.

Kanadában, az Egyesült Királyságban és Franciaországban a lakosság 70%-a a lezárások mellett tette le a voksát. Az Egyesült Államokban, ahol többen már Donald Trump szigorú rendeletei ellen tüntettek, az emberek 66%-a gondolja úgy, hogy az egészséget kell megvédeni.

„Nagyon bonyolult megítélni a helyzetet, mert egyszerre két krízis is zajlik – az egészségügyi és a gazdasági válság. Az emberek azonban úgy vannak vele, hogy már hat vagy hét hete korlátozva van a mozgásunk, miért ne bírnánk ki még egy-két hetet?”

mondta Richard Edelman, a cég vezérigazgatója.

A járvány vuhani kitörése után az országok kormányai eltérő módon reagáltak a pandémiára. Az új-zélandi és vietnami hatóságok rendkívül gyorsan bevezették a szigorú korlátozásokat, míg az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Japán és Oroszország kormányát élesen kritizálták a felkészületlenségük miatt.

Az Edelman intézet felméréséből mindezek ellenére kitűnik, hogy az emberek államvezetésbe vetett bizalma 11 pontos javulást mutatott a januári adatokhoz képest, így ez az érték már 65%-on áll.


A megkérdezettek mindössze 29%-a gondolja úgy, hogy a nagyobb vállalatok vezetői tökéletes munkát végeztek és kiszolgálják a megnövekedett keresletet.

„A cégeket az elkövetkező hónapokban tüzetesebben fogjuk vizsgálni”, zárta gondolatait Edelman és egyúttal megígérte, további kutatásokat fognak végezni az év folyamán.

A tudósok közben újabb korszakalkotó felfedezést tettek:

https://liner.hu/koronavirus-ellen-hatekonyan-mukodo-antitesteket-fedeztek-fel/

Súlyos figyelmeztetést kapott Irán az Egyesült Államoktól

Ha Irán közvetlen támadásokat fog indítani Izrael ellen, annak súlyos ára lehet, erre figyelmeztetett az USA védelmi minisztere.

Orbán Viktor rendkívüli nemzetbiztonsági ülést tartott Irán miatt

Orbán Viktor miniszterelnök is reagált a súlyos közel-keleti helyzetre, ami miatt rendkívüli nemzetbiztonsági ülést tartott, melyen többek között Rogán Antal és Szijjártó Péter is ott voltak.