Az ausztrál bozóttüzek különböző régészeti tárgyakat is a felszínre hoztak
Az Ausztráliában hónapok óta tomboló bozóttüzek egy része még mindig kitart és nagy rombolást végez a természetben, ám az oltásnak köszönhetően érdekes dolgok is a felszínre kerülnek.
Az elmúlt napokban illetve hetekben, részben a tűzoltók megfeszített munkájának, részben pedig a már nagyon várt eső megérkezésének köszönhetően sikerült visszább szorítani a bozóttüzeket, amiknek egy része azonban még továbbra is pusztítja a természetet illetve az állat- és növényvilágot.
Az oltás és az eső következtében földre zúduló víz azonban érdekes dolgokat is a felszínre hoz, hiszen nemrég egy fából faragott bumeráng is előkerült, amely az előzetes becslések szerint akár több ezer éves is lehet. A pontos kor csak a radiokarbonos kormeghatározás után lesz beazonosítható, azonban ennek eredményére jelenleg is várnak a kutatók.
Nem a Cobargóban megtalált kőből faragott bumeráng volt azonban az egyetlen régészeti lelet, ami a bozóttüzek okán került elő, hiszen korábban a Budj Bim kulturális övezetben egy 6600 éves akvakultúra-rendszer nyomait is felfedezték a régészek.
A hatóságok szerint az erdőtűz miatt otthonaikat elhagyni kényszerülő, ám most visszatérő lakosok több helyen is találhatnak még különböző leleteket, ám fontos, hogy azt mielőbb jelezzék az illetékes szerveknek.