Felfüggesztettek egy mentőst Ausztráliában, mert bíróság elé viszi a kötelező védőoltás ügyét
Azonnali hatállyal felfüggesztették a munkavégzés alól azt az új-dél-walesi mentőst, aki jogi útra tereli az állami kormány által kötelezővé tett koronavírus elleni védőoltás ügyét.
John Larter veterán mentős és Snowy Valleys alpolgármestere pert indított Brad Hazzard új-dél-walesi egészségügyi miniszter ellen, megkérdőjelezve a közegészségügyi rendeletet, amely előírja az egészségügyi dolgozók számára a koronavírus elleni védőoltást. A vakcina első dózisát szeptember 30-ig, a második dózist november 30-ig kell felvenniük a rendelet szerint – írja a The Epoch Times.
Larter elmondta, hogy Új-Dél-Wales mentőszolgálati tanácsa szeptember 17-én értesítette arról, hogy meghallgatásra várják, ugyanazon a napon, amikor a törvényszék először meghallgatta a perben. Nyilatkozata szerint megpróbált felkészülési időt kérni, de ezt nem engedélyezték számára, így jogi képviselet nélkül vett részt a mentőszolgálati tanács ülésén, amely után azonnali hatállyal felfüggesztették.
“Remélem, ezek az emberek nagyon büszkék magukra. Remélem, nagyon elégedettek azzal, hogy egy óriási tapasztalattal rendelkező mentőt kivontak az utakról” – mondta el Larter. Hozzátette, “nem csodálja, hogy az ápolók, orvosok és a rendőrök nem szólalnak meg, hiszen velük is ez történhet”. Megfogadta, hogy harcolni fog a felfüggesztése ellen.
“A Tanács legfontosabb kötelezettsége a nyilvánosság védelme azáltal, hogy biztosítja, hogy a mentősök biztonságos és a közösség által elvárt szakmai előírásoknak megfelelnek” – közölte a lap megkeresésére az állami mentőszolgálati szervezet szóvivője. Hozzátette: Larter bármikor fellebbezhet a döntés ellen, ez esetben újratárgyalják az ügyet.
Az egészségügyi munkavállalók felügyeletét ellátó országos ausztrál ügynökség (AHPRA) korábban közölte, hogy több panasz is beérkezett hozzájuk, amiért egészségügyi szakemberek nem tettek eleget magatartási kódexükben foglalt kötelezettségeiknek, valamint megszegték a koronavírus-járvány elleni egészségügyi szabályokat.
Az AHPRA nyilatkozata szerint az ügynökséghez olyan panaszok is beérkeztek egészségügyi szakemberekkel kapcsolatban, melyek szerint a népegészségügyi tanácsokkal ellentétes nézeteket támogatnak (e nézeteket alátámasztó bizonyítékok nélkül); nem bizonyítékokon alapuló kezelések írtak fel az azok előnyeiről és kockázatairól való megfelelő tájékoztatás nélkül; és megsértették a közegészségügyi rendelkezéseket (pl. a távolságtartásra vagy a maszkviselésre vonatkozó szabályokat).
“Néhány esetben a szervezetek valószínűleg intézkedni fognak annak biztosítása érdekében, hogy az egészségügyi munkavállalók cselekedetei ne veszélyeztessék a nyilvánosságot” – mondta el a szóvivő.