Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az AstraZeneca szakembere szerint a társadalomnak egy ponton nyitnia kell

A félévente beadott emlékeztető oltás ugyanis nem fenntartható.

...svg content...Fotó: Hornok Margit asszisztens oltáshoz készíti elõ az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésû, koronavírus elleni vakcinája harmadik, emlékeztetõ adagját a békéscsabai Réthy Pál kórházban 2021. október 31-én. MTI/Rosta Tibor
Külföld

Czinder Tímea

Szerkesztő

Egy év telt el azóta, hogy az AstraZeneca oltóanyag a lakosság számára elérhetővé vált, a kifejlesztésében résztvevő Sir Andrew Pollard professzor pedig úgy nyilatkozott a Telegraph-nak adott interjújában, „a legrosszabb már mögöttünk van, csak túl kell élnünk a telet”.

A beszélgetés során a pandémia és a brit járványkezelés volt a téma, és szó esett arról, hogy Boris Johnson miniszterelnök viszonylag enyhe korlátozásokkal harcol a fertőzés terjedése ellen. A professzor szerint eddig úgy tűnik, működik és kiegyensúlyozott a rendszer, de korai még megmondani, helyes volt-e a járványkezelés ezen módja. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Arra figyelmeztet azonban, a félévente beadott emlékeztető oltás nem fenntartható, a negyedik vakcina felajánlása előtt pedig további vizsgálatok szükségesek. Véleménye szerint nincs értelme minden fertőzés megállításának, a társadalomnak pedig az omikron ellenére is nyitnia kell egy ponton.

„Egy bizonyos ponton a társadalomnak nyitnia kell. Amikor ez megtörténik, olyan időszak következik majd, amikor a fertőzések száma megugrik, ezért valószínűleg nem a tél a legjobb időpont erre. De ez a döntéshozók döntése lesz, nem a tudósoké” – nyilatkozta a Telegraph-nak, amiről a News Sky is beszámolt.

A professzor azt is elmondta, az oltásellenes félretájékoztatás a másik vírus, ami életeket követelt a járvány idején. „Kétségtelen, hogy bármi, ami elbizonytalanít vagy tétovázásra késztet bárkit is az oltás felvételével kapcsolatban, különösen a legsebezhetőbb csoportokat, az életeket sodor veszélybe.”  

Bár még csupán öt hét telt el az omikron megjelenése óta, és az eddigi tapasztalatok azt mutatják, enyhébb tünetekkel jár, az idősebb és sebezhetőbb lakosokat csak most éri el az új változat. Korai még megjósolni ennek hatását, például azt, hogy ez növelni vagy csökkenteni fogja-e a hosszú COVID-ban szenvedők számát.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.