Ilyen időjárás vár ránk vasárnap, akár 24°C i s lehet
Ez a hétvége más, mint korábban, aminek örülhetünk, mert még mindig hektikus az időjárás.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti: Várható időjárás az ország területén vasárnap éjfélig: Nappali gomolyfelhő-képződés várható többórás napsütéssel. A déli, kora délutáni órákban időszakosan össze is állhatnak a gomolyok. Emellett vasárnap délután nyugat felől fátyolfelhőzet vonul fel, ami a Dunántúlon meg is vastagszik.
Szombaton csapadék nem valószínű, vasárnap napközben a keleti határszélen kisebb, estefelé a Dunántúlon nagyobb eséllyel alakulhat ki zápor, zivatar. Szombaton a Dunántúlon a déli, délkeleti, másutt az északkeleti szelet kísérik élénk lökések, vasárnap mindenhol délire fordul az áramlás, és főként a Fertő térségében már erős széllökések lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 2, 8 fok között alakul, de az északkeleti fagyzugos helyeken gyenge fagy, a vízpartokon, városokban 9, 10 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 19 és 24 fok között valószínű.
Időjárási helyzet Európában: Európa nagy részének időjárását anticiklon alakítja, Izland felől nyúlik be észak felől a kontinens fölé, és Skócia, Skandinávia (kivéve a legészakibb részeket), valamint Közép és Északkelet-Európa időjárását is meghatározza.
Ennek hatására ezeken a területeken többnyire kevés a felhő, nappal helyenként több gomolyfelhő képződik, de számottevő csapadék nem alakul ki. Ezzel szemben a Kaszpi-tengertől északra sekély ciklon helyezkedik el, ami miatt ott több a felhő, és több helyen esik az eső, de jelentős mennyiséget nem regisztráltak.
Ugyancsak ciklon örvénylik az Atlanti-óceán felett nem messze a francia partoktól, ami miatt Nyugat-Európában a Brit-szigetek középső részétől Dél-Portugáliáig többfelé felhős, csapadékos idő van, helyenként zivatarok is kialakulnak.
A légörvénytől keletre meleg és labilis légállapotú levegő áramlik dél felől, ami az Appenninekben, a Dinári-hegységben és az Alpokban okoz több helyen zivatarokat. Vasárnap estig eleinte anticiklon alakítja a Kárpát-medence időjárását, majd egyre inkább a fent említett nyugat-európai ciklon előoldalára kerülünk, és térségünkben is labilizálódik a légkör.
(MTI)