Az Apple vezére is egymillió dollárt adományoz Trump beiktatási ünnepségére
Az Apple vezérigazgatója, Tim Cook egymillió dollárral járul hozzá Donald Trump megválasztott elnök beiktatási ceremóniájához.
Az Axios értesülései szerint Cook adományozási döntése egy hosszú és gyümölcsöző kapcsolat újabb állomása, amely Trump első elnöki ciklusa alatt számos találkozót, valamint egy közelmúltbeli Mar-a-Lago-i vacsorát is magában foglalt. A beiktatási támogatás ugyanakkor nem egyedülálló a technológiai szektorban, hiszen több vezető vállalat, köztük az Amazon, a Meta és az Uber is hasonló lépésre szánta el magát.
Az alabamai származású Cook számára az elnöki beiktatás Amerika egyik legfontosabb hagyománya, adományát pedig a nemzeti egység jegyében teszi – derül ki az Axios forrásainak beszámolójából. Érdekes információ, hogy míg a vezérigazgató személyesen támogatja az eseményt, maga az Apple vállalat nem tervezi az adományozást.
A Wall Street Journal korábban címlapon foglalkozott Cook és Trump együttműködésével. A lap beszámolója szerint az Apple vezetője sajátos stratégiát dolgozott ki a Trumppal való találkozókra, és minden alkalommal egyetlen konkrét témára és adatra összpontosított, ezzel biztosítva a megbeszélések hatékonyságát.
Az üzleti élet más meghatározó szereplői
A két vezető kapcsolatának egyik emlékezetes momentuma volt, amikor Cook egy 5999 dolláros Mac Pro számítógépet ajándékozott az elnöknek. A készülék abban az austini gyárban készült, amelyet 2019-ben közösen látogattak meg. A szakmai kapcsolat később különböző helyszíneken is folytatódott, beleértve a Trump Tower-t és Trump bedminsteri klubját is.Az üzleti élet más meghatározó szereplői
Az üzleti élet más meghatározó szereplői is csatlakoztak a támogatókhoz. A Wall Street részéről a Goldman Sachs és a Bank of America, az autóipar felől pedig a Toyota, a Ford és a GM is minimum egymillió dolláros adományt ajánlott fel, a kriptovaluta szektor képviseletében pedig a Kraken és a Coinbase is feliratkozott a támogatók listájára.
Cook washingtoni jelenlétével következetesen demonstrálja azt a meggyőződését, hogy aktív párbeszédet kell folytatni mindkét politikai oldal döntéshozóival. Az Apple jelentőségét pedig jól mutatja, hogy a vállalat jelenleg nem csupán az Egyesült Államokban, de világszinten is a legnagyobb adófizető.