Minden negyedik magasabban képzett szakápoló fontolgatja a felmondást
Május 31-én megszűnik a felmondási tilalom az egészségügyben.
Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) elnöke a Szabad Európának elmondta, hogy sokan annyira kiégtek az elmúlt években az egészségügyben, hogy nem csupán munkahelyet, hanem pályát is módosítanának.
Az érdekképviselet felmérése szerint minden negyedik magasabban képzett szakápoló elgondolkodott a távozáson, ami ellentmond Gulyás Gergely Kormányinfón elhangzott kijelentésével, miszerint nem számítanak tömeges felmondásra sem az orvosok, sem pedig az ápolók részéről.
A FESZ elnöke Gulyás azon kijelentését is cáfolta, hogy az ápolók csak az orvosok fizetéséhez képest „nem jártak annyira jól”, Soós szerint a bérek a terheléshez, a munkakörülményekhez, a felelősséghez képest is alacsonyak – írta meg a napi.hu.
Korábban az asszisztensek és szakápolók nagyjából feleannyi fizetést kaptak, mint az orvosok, mostanra pedig tovább nőtt a bérkülönbség, ami a túlterheltség mellett további konfliktusokat szül. Az ápolók éppen ezért a magánegészségügyben, vagy épp külföldön képzelik el a jövőjüket.
Csak a tavalyi évben mintegy 25 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottság az egészségügyben és a szociális intézményekben, ez a szám a felmondási tilalom feloldásával vélhetően még tovább emelkedik majd.