394,06 Ft
468,62 Ft
63,544 $

Adolf Balázs és Hajdu Jonatán második lett a reményfutamban, megvan a továbbjutás

Adolf Balázs és Hajdu Jonatán is rajthoz állt a reményfutamban, igyekezvén kiharcolni a továbbjutást a kenusok mezőnyében.

...svg content...Fotó: Adolf Balázs (elöl) és Hajdu Jonatán a férfi kenu párosok 500 méteres versenyének előfutama után a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 6-án. MTI/Kovács Tamás

Az első reményfutamban a magyar női páros állt rajthoz kenu kettesben, ami a lehető legjobban lezárult, ugyanis nemcsak hozták a futamot, hanem azt magabiztos előnnyel nyerték meg, így már ők is ott vannak a középfutamban.

Mivel az Adolf Balázs és Hajdu Jonatán alkotta kenupáros sem tudta kiharcolni a továbbjutást egyenes ágon, rájuk is reményfutam várt kora délután a párizsi olimpia keddi versenynapján. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Németország, Kazahsztán és Csehország duója volt az ellenfél, de szerencsére a magyarok jól kapták el a rajtot, így remek lendületet vettek. A németek semmit nem akartak a véletlenre bízni, és megnyerték a futamot, közvetlen Magyarország és Csehország előtt. Ez azt is jelenti, hogy Balázs és Jonatán ott vannak a középfutamban.