393,87 Ft
468,61 Ft
63,049 $

Majdnem dobogós lett az Adolf-Hajdu férfi kenu duó a párizsi olimpián

Az utolsó 100 méteren ment el az Adolf-Hajdu férfi kenu duó számára a harmadik hely a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Adolf Balázs (elöl) és Hajdu Jonatán a férfi kenu párosok 500 méteres versenyének középfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezõs és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 8-án. MTI/Kovács Tamás

Az Adolf-Hajdu férfi kenu duó túl van az 500 méteres döntőn, ami izgalmasan alakult. A magyarok nagyon jól rajtoltak, Adolf Balázs és Hajdu Jonatán igencsak erősen húzott, és akkor úgy tűnt, meglepetést okozhatnak.

A meglepetés megvolt, mert sokáig a harmadik helyen haladtak, de az utolsó 100 méteren több hajó is megelőzte őket. Végül Kína nyert, akik ezzel történelmet írtak, míg Olaszország lett a második, addig a spanyoloké a bronzérem. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Kisebb közjátékkal ért véget a döntő, mert először a harmadik helyre rangsorolták a magyar párost, akik csapkodva örültek, majd jött a dráma, és hirtelen már a spanyolokat mutatták a harmadik helyen. Végül hatodikként zárt a magyar páros egy igen izgalmas befutó végén.