A pihenés is lehet annyira produktív dolog, mint a munka
Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy szükségünk van pihenésre ahhoz, hogy az egészségünket megőrizzük és a korai kiégést megelőzzük, ám ennek ellenére sokan továbbra is félnek hátradőlni.
Pedig az időnkénti pihenésre, kikapcsolódásra nagy szükség lenne, annál is inkább, mert koránt sem biztos, hogy a pihenés helyett végzett munka olyan sokat lendít az előrehaladásunkon.
Laura Mae Martin, a Google produktivitási részlegének vezető tanácsadója szerint téves az a képzet, mely szerint a pihenés helyett eltöltött munkával előrébb jutunk. A tanácsadó elmondása szerint minden a szándékunktól függ, vagyis attól, hogy éppen mit terveztünk el az adott napra. Ha valaki például úgy tervezte, hogy az egész napot pihenéssel és olvasással tölti, ám végül egy rakás más feladatot végez, akkor az már biztosan nem számít produktívan eltöltött napnak. Az ilyen hozzáállás ugyanolyan elvesztegetett időt eredményez, mint amikor kitűzzük magunk elé a munkafolyamat elvégzését, majd végül helyette csak YouTube videókat nézegetünk.
Martin szerint tehát a kulcs a szándékban keresendő. Ha valaki úgy tervezte a napját, hogy azt érdemi munkával tölti, de helyette a Netflix rabjává válik, akkor elveszett produktivitásról beszélhetünk, ha viszont a cél az, hogy több időt töltsünk a gyerekekkel, és eközben azt is bevállaljuk, hogy elvisszük őket az iskolába, akkor ezt az időt már produktívan töltöttük el.
A lényeg, hogy mindig a szándékainknak megfelelően cselekedjünk. Ha dolgozni szeretnénk, dolgozzunk, ha viszont pihenés lett betervezve, akkor pihenjünk. Fontos, hogy ne akarjunk a pihenés kárára előre dolgozni, mert az rövid- és hosszútávon is negatívan hat majd a produktivitásunkra.