A pestis története megmutatja, hogy milyen hatásokkal bírhat egy járvány
Még ma is kutatják a régi járványok lefolyását, amik rengeteg áldozatot követeltek. A pestis óriási pusztítást végzett, mely két alkalommal is felültötte a fejét Londonban.
Még ma is kutatják a régi járványok lefolyását, amik rengeteg áldozatot követeltek. A pestis óriási pusztítást végzett, mely két alkalommal is felütötte a fejét Londonban.
A CNN beszámolója szerint a londoni pestisjárvány négyszer olyan gyorsan terjedt el a 17. században, mint az 1300-1400-as évek között. Mindezt a kutatók becslései alapján mondják, akik hosszan tanulmányozták a végrendeleteket és a halotti anyakönyveket.
A kanadai McMaster Egyetem kutatói több ezer, 300 évet felölelő dokumentumokat elemeztek, köztük a személyes végrendeletekkel, a plébániai nyilvántartásokkal, valamint a londoni hatósági törvényjavaslatokkal.
Tették ezt annak érdekében, hogy felkutassák a pestis terjedését a lakosságon keresztül. A pestis az emberiség történelmében egyik leghalálosabb bakteriális fertőzése volt, ami becslések szerint 50 millió ember halálát okozta Európában a középkor idejét, ami akkoriban „fekete halál” néven volt ismert.
A kutatók arra következtetnek, hogy a tényezők között volt a népsűrűség, az életkörülmények és a hűvösebb hőmérséklet is, amik segítettek a vírus elterjedésében Londonban. Ezek ugyancsak hozzájárulnak a modern járványok terjedéséhez, például a koronavírushoz.
Az egyre romló koronavírus-helyzet miatt a németek ismét megrohanták az áruházakat
A kapott eredmények abban is segíthetnek, hogy a jelenlegi koronavírus-járvány és az esetleges jövőbeli járványok milyen hatással bírhatnak. Emiatt is nagyon fontosak a rögzített dokumentációk, és azoknak az elemzése.