394,94 Ft
465,84 Ft
61,549 $

A nemzetközi mezőnybe is aranyéremmel tért vissza Milák Kristóf

A hazai után a nemzetközi mezőnyben is remekül sikerül Milák Kristóf visszatérése.

...svg content...Fotó: A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 12-én. MTI/Kovács Tamás

A Honvéd 24 éves kiválósága egy év kihagyás után az áprilisi országos bajnokságon tért vissza a medencébe, most pedig első nemzetközi megmérettetésén is részt vett a Mare Nostrum barcelonai állomásán.

Milák elsőként az 50 méter gyors döntőjében indult, ahol 22.25-ös idejével a negyedik helyet szerezte meg. Ezzel az idővel csupán egy századdal maradt le az ezüstéremről, amelyet végül holtversenyben az olasz Alessandro Miressi és a holland Kenzo Simons szereztek meg. A versenyt Florent Manaudou, a londoni olimpia bajnoka és a riói, illetve tokiói olimpia ezüstérmese nyerte meg, éppen Milák áprilisi idejével. A másik magyar induló, Szabó Szebasztián 22.33 másodperces idővel holtversenyben a hatodik helyen végzett.

Ezt követően a 100 méter pillangó fináléja következett, ahol az 50.95-ös idejével már Milák diadalmaskodott. Idejével beállította saját 2021-es versenyrekordját és öt századmásodpercet javított az országos bajnokságon elért idején is.

A férfi 400 méter vegyes döntőjében Zombori Gábor harmadik (4:17.44), míg Verrasztó Dávid negyedik lett (4:17.90), ám egyikük sem érte el az olimpiai szintet (4:12.50).

Férfi 100 méter háton Jászó Ádám, aki jelenleg olimpiai indulónak tekinthető, negyedik helyen végzett (54.86), míg Telegdy Ádám, aki a hosszabb távon Párizsra készül, nyolcadik lett (55.96).

Női 200 méter pillangón Sebestyén Dalma 2:10.39 perccel a negyedik helyet szerezte meg.