392,60 Ft
457,77 Ft
64,541 $

A Barcelona 3-0-ra győzött a Ferencváros ellen, gyorsan eldőlt a mérkőzés

A Ferencváros a második mérkőzését is lejátszotta a Barcelona ellen a Bajnokok Ligjában, immáron Lionel Messi nélkül, mivel az argentin legenda kimenőt kapott.

Nagy Noel

A Ferencváros a második mérkőzését is lejátszotta a Barcelona ellen a Bajnokok Ligájában, immáron Lionel Messi nélkül, mivel az argentin legenda kimenőt kapott.

A magyar bajnok felemás érzésekkel várhatta a találkozót, hiszen az előző fordulóban a Juventus ellen minden esélyük megvolt arra, hogy legalább 1 pontot szerezzenek. Alig pár percen múlott a nagy bravúr, ráadásul Cristiano Ronaldo is pályán volt. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

A katalánok már korábban eldöntötték a továbbjutás sorsát, és négy győzelemmel a nevük mellett, 100%-os mérleggel utaztak el Budapestre. A másik oldalon a Juventusnak 9, míg a Kijevnek csak 1 pontja volt.

Az FTC szintén 1 egységgel lendült neki az utolsó előtti fordulónak, közvetlen előttük a nagy rivális ukránokkal, akikkel a legutolsó körben idegenben fognak játszani, addig a Barcelona a Camp Nou-ban fogadhatja a Seria A bajnokát.

A mérkőzés este 9-kor vette kezdetét, és nem meglepő módon a katalánok dominálták a labdabirtoklást, próbálták minél több passzal felépíteni a támadásaikat, és nyomás alá helyezni a magyar középpályát. Ennek az ötödik percben már majdnem meglett az eredménye, Braithwaite került tiszta gólhelyzetbe, ám nem sikerült értékesítenie a helyzetet.

A Barcelona tovább folytatta a támadássorozatokat, és a mi szempontunkból a 14. percben jött a kellemetlen pillanat, ugyanis Jordi Alba remek passza után a katalánoknál eddig hektikus formát mutató francia világbajnok, Antoine Griezmann egy zseniális sarkas mozdulat révén talált a kapuba, ezzel pedig 1-0 volt már az állás.

A Barcelona lendülete ezután sem tört meg, a Fradinak csak gyorsan elhaló támadásai voltak a meccs ezen szakaszában. Következett az újabb hidegzuhany, ugyanis hat perccel az első gólt követően Ousmane Dembele adott egy gyönyörű passzt a védők sűrűjében üresen maradó Martin Braithwaite-nek, aki könnyedén a kapuba juttatta a labdát, 2-0-ra módosítva ezzel az állást.

Még csak fel sem ocsúdtunk az első két gólból, jött az újabb dráma: a Ferencváros védője, Abraham Frimpong késett egy ütemet becsúszásával, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt a katalánoknak. Ousmane Dembele állt a labdához, aki gond nélkül értékesítette a büntetőt, ezzel már 3-0 a 27. percben, és félő volt a meccs képe alapján, hogy itt nagy pofonba szaladhatnak bele a magyarok.

Az első félidő hátralevő része nagyjarészt állóháborúval zajlott, itt-ott néhány szabálytalansággal, köztük egyért Sigér Dávid sárga lapot is kapott. A Barcelona nem állt meg, Braithwaite-nek a 34. és a 37. percben is remek helyzete adódott a magyarok kapujánál, ám egyiket sem sikerült értékesítenie.

Budapest 2020 december 2 Lasha Dvali b a Ferencváros és Ousmane Dembélé k a Barcelona játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában játszott Ferencváros FC Barcelona mérkőzésen a Puskás Arénában 2020 december 2 án MTISzigetváry Zsolt

A második félidőre egy duplacserével fordultunk: Koeman behozta Frankie de Jongot és Junior Firpót, Sergio Busquets és Jordi Alba helyére. Már nőhetett a pulzusa a Fradi-drukkereknek a 48. percben, ugyanis Trincao szerzett magának remekül területet, de lövését sikeresen blokkolta a ferencvárosi védősor.

Az ezt követő időszak némileg csendesebben telt, Dembelének volt egy érdemi lövése az 55. perc környékén, de az elszállt a kapu mellett. A Fradinak néhány szögletre jutotta, ám azokkal egyáltalán nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani, és a meccs ezen szakaszában továbbra is domináns volt a katalán együttes, mind a támadások, mind a labdabirtoklás terén.

Eközben elindultak a cserélgetések a 64. percben, a Fradihoz beállt Alssa Laidouni és Lovrencsics Gergő, míg a Barcelonához Carles Alena és Ricard Puig szállt be. Ezt követően Trincao került többször képernyőre, először egy szabálytalanság miatt, melyért sárgával díjazta a bíró, majd egy leshelyzet miatt.

Rebrov tíz perccel később úgy döntött, hogy újabb duplacserét végez, jött Myrto Uzuni és Robert Mak is, miközben Tokmacot leszedete a pályáról. A 73. percben volt egy ígéretesebb helyzete a Ferencvárosnak, akkor a csereként beálló Baturina fejelhetett közelről kapura, ám Neto kapusnak nem okozott különösebb gondot.

A 75. percben Trincao használta ki a ferencvárosiak figyelmetlenségét, de nem sikerült gólra váltani a helyzetet. Ezt követően ismét katalán-percek következtek, jött Dembele és Pjanic is egy-egy erősebb gólhelyzettel, de végül nem lett belőle fejfájása a Fradinak.

A 81. percben a magyarok végezhettek szögletet, de ez is veszélytelennek bizonyult. Ezt követően a magyar védelem nagy hibát vétett, és labdát vesztett, Dembele végleg lezárhatta volna a mérkőzést, ám a barcelonai támadószekció a magyarok legnagyobb szerencséjére túlgondolta az akciót, így megúsztuk a 4-0-t.

A 85. percben aztán újabb magyar szöglet érkezett, a mérkőzésen talán az eddigi legveszélyesebb, Igor Kharatyin többször próbálkozhatott lövéssel, végül a barcelonai védelem tisztázni tudott nagy nehezen. A következő szögletünk már nem volt veszélyes.

A mérkőzés végül 3-0-ás FC Barcelona győzelemmel zárult, ettől függetlenül a Fradinak nem veszett el a remény az Európa Liga indulás esélyére, ugyanis a Juventus szintén 3-0-ra verte meg a Dinamo Kijev csapatát. A jövő héten jön a sorsdöntő mérkőzés, ha sikerül megvernünk a kijevieket, akkor a Ferencváros továbbjut az Európa Liga kieséses szakaszába, azonban mindenképpen szükség van a győzelemre.