393,87 Ft
468,85 Ft
63,034 $

A 4×100-as döntő nyolcadik helyén végzett a férfi váltó

A magyar férfi 4×100-as gyorsváltó a nyolcadik helyen fejezte be olimpiai szereplését.

...svg content...Fotó: Szabó Szebasztián úszó (b) a 2024-es párizsi nyári olimpia úszóversenyei előtti edzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 26-án. MTI/Illyés Tibor

Kiss László

Az olimpia mai programjának utolsó versenyszámaként került sor a férfi 4×100 méteres gyorsváltó döntőjére, amelyben a magyar csapat is képviseltette magát. A Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám és Kós Hubert alkotta kvartett a mezőny legerősebb indítását produkálta a délelőtti előfutamban, ami reménykedésre adott okot a finálét illetően.

A döntőben Németh Nándor biztatóan kezdett, az első 50 méter után a negyedik helyen fordult. A váltás pillanatában a csapat még mindig tartotta a harmadik pozíciót, Szabó Szebasztián úszása után azonban a hetedik helyre csúszott vissza a magyar váltó. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Jászó Ádám igyekezett tartani ezt a pozíciót, de Kós Hubert már az utolsó helyről volt kénytelen megkezdeni az utolsó 100 métert, a hajrában pedig már nem is sikerült előrelépni, így a magyar csapat 3:13.11-es idővel a nyolcadik helyen zárta a versenyt.

Az Egyesült Államok váltója 3:09.28-as idővel szerezte meg első aranyérmét a versenyen, a dobogó második fokára pedig Ausztrália állhatott fel 3:10.35-ös eredménnyel, míg a bronzérmet Olaszország csapata nyerte el 3:10.70-es idővel.