Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,71 Ft
Euró
389,58 Ft
Font
453,93 Ft
Bitcoin
61,829 $

Bizalmas jelentés: Észak-Korea nem állt le az atomprogramjával

Az ENSZ elé került bizalmas jelentésből kiderül, Észak-Korea nem állt le az atom- és rakétaprogramjával 2020 során a nemzetközi egyezmények ellenére sem, 300 millió dolláros kíbertámadások segítségével lopott összeggel támogatták a megállapodásokat sértő tevékenységeiket.

Külföld

Kornis Vivien

Szerkesztő

A szankciók betartását megfigyelő független szervezetek szerint Észak-Korea nem állt le a hasadóanyagok gyártásával, nukleáris létesítményeinek fenntartásával és ballisztikus rakétáinak fejlesztésével, valamint továbbra is folytatja az atomprogramhoz szükséges anyagok és technológiák külföldről történő beszerzését.

Kim Dzsongun és az Egyesült Államok korábbi elnöke, Donald Trump 2018 és 2019 során három alkalommal is találkozott, hogy Phenjan atomfegyvereiről egyeztessenek, Észak-Korea azonban továbbra is a szankciók feladását követeli és nem hajlandóak lemondani a nukleáris rakétákról. Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

Az ENSZ elé került jelentésből szerint tavaly új, rövid és közepes hatótávolságú, víz alatt indítható, illetve interkontinentális ballisztikus rakétarendszerek kerültek bemutatásra Észak-Korea katonai felvonulásain – írja a Reuters.

2020-ban nem hajtottak végre atom- és ballisztikus fegyverteszteket, azonban Phenjan bejelentette, megkezdik az előkészületeket új háborús robbanófejek és taktikai atomfegyverekfejlesztésére, gyártására és tesztelésére.

2018-ban atomprogramjuk feladásának bizonyítékaként Észak-Korea úgy döntött, felrobbant néhány, a fő nukleáris teszteket végző területen elhelyezkedő alagutat, azonban egy meg nem nevezett forrás az ENSZ-nek elmondta, az intézményben még mindig munkálatok folynak, ami azt mutatja, nem hagyták el az erőműveket.

Lázadás tört ki egy börtönben a járvány miatt, a rabok egy időre átvették az irányítást

Észak-Korea ellen 2006-ban kezdte el a szankciók kiszabását az ENSZ, tavalyi jelentésekből kiderül, hogy ország 2020-ban is folytatja programjainak finanszírozását: államhoz köthető hackerek különböző kibertámadásokat hajtottak végre és az így megszerzett összegeket a nukleáris fegyverek fenntartásához és fejlesztéséhez használták.