Egy új tanulmány szerint majdnem minden COVID-19 beteg, aki lélegeztetőgépre kerül, haldoklik
A koronavírus-járvány továbbra is szedi az áldozatait világszerte, már több mint 184 ezer ember hunyt el a járvány következtében az eddigi több mint 2.6 millió fertőzött közül.
Az Egyesült Államokban többször jelezték már, hogy lassan kifogynak a lélegeztetőgépekből, ami létfontosságú lenne a súlyos COVID-19 betegek számára, akiknek a szervezete már nem képes az önálló légzésre.
Egy új tanulmány szerint azonban tragikus sors vár azon betegek döntő többségére, akik ezekre a gépekre szorulnak, ugyanis a New York-i Northwell Health kórházban, az állam legnagyobb egészségügyi ellátórendszerében a lélegeztetőgépre kötött fertőzöttek 88%-a elhunyt a vírus következtében.
A tanulmány többek között arra is rámutatott, hogy a kórházba szállított 2634 beteg 12%-a kapott „invazív gépi lélegeztetést”, összesen pedig a fertőzöttek 21%-a vesztette életét. A betegek harmada esetén, beleértve azokat, akiknél nem lehetett tudni a járvány kimenetelét, lázról számoltak be. 1584 embernek kellett oxigéntámogatást biztosítani, az egyes kezelések pedig átlagosan négy napon át tartottak, ennyi idő után hagyhatták el ugyanis a betegek az intézményt.
A kutatómunka továbbá arra is rámutat, hogy a betegek több mint felének (57%) magas volt a vérnyomása, míg 41%-uk túlsúllyal küzdött, 34%-uk pedig cukorbeteg volt. A tanulmány azt is megerősítette, hogy többnyire férfiak halnak bele a betegségbe, és fontos információ volt még, hogy a vizsgált betegek között egy 18 év alatti sem hunyt el.
A lélegeztetőgépk fontosságáról az alábbi cikkünkben bővebben is írtunk: