Las Vegas polgármestere a járvány közepette újra szeretné nyitni a várost
Összesen 3 218 pozitív koronavírusos beteget regisztráltak Nevada államban, míg az Egyesült Államokban eddig a fertőzöttek száma átlépte a 840 ezret.
Las Vegas polgármestere, Carolyn Goodman a CNN-nek tett nyilatkozatában azonban arról beszélt, hogy enyhítene és teljesen feloldaná a várost a lezárások alól. A lakosokat kontrollcsoportnak nevezte, amelyen tesztelhetné az amerikai kormány a karantén lazításának következményeit.
Goodman nem vezetett be eddig semmiféle társadalmi távolságtartási előírásokat, szerinte a lakosság feladata lenne kitalálni, hogyan térhetnének vissza a régi kerékvágásba:
„Jelenleg egészségügyi szempontból válságban vagyunk, az éttermeknek és a kisebb üzleteknek maguknak kell megoldást találniuk az újranyitáshoz. Ez az ő feladatuk, nem pedig a polgármesteré.”
A polgármester szerint létfontosságú lenne a kaszinókat és a rendezvényeket visszahozni Las Vegasba, mivel a koronavírus-járvány miatt 900 ezer ember vált munkanélkülivé a nevadai városban, a családok és a vállalkozások ezáltal pedig a csőd szélére kerültek.
„Újra akarom nyitni Las Vegast annak érdekében, hogy az emberek visszamehessenek dolgozni. A gyerekeket és a családokat ismét az utcáinkon szeretném látni.”, vélekedett a város vezetője.
A 2 millió lakossal rendelkező Nevadában eddig 150 ember halt meg igazoltan a koronavírus-fertőzés komplikációiba, ami Goodman szerint tovább erősítheti a lezárások feloldását. Igaz, hogy arányaiban kisebb a veszélyeztetettség Las Vegasban, viszont senki sem tudja megmondani, hogy a jövőben mikor tetőzhet a járvány.
Az államok a koronavírus-krízis okozta pénzügyii válság elkerülése végett minél hamarabb be szeretnék indítani a gazdaságot. Georgiában nemrég kinyitottak a „nem nélkülözhetetlennek” minősített üzletek, ez pedig egy hatalmas lépés a normalitásba való visszatéréshez. Ez a hír Donald Trump amerikai elnököt is meglepte, aki a Fehér Ház legutóbbi sajtótájékoztatóján hallott róla először és nem tudta kommentálni a döntést.
A pandémia az Egyesült Államok gazdaságát romba döntötte, a korlátozások és a lezárások egyszerűen ellehetetlenítik a cégeket és a kisebb vállalatokat, amelyek rövidesen becsődölhetnek. Egy óriási globális katasztrófa küszöbén állunk, amelyre időben kellene válaszolniuk az országok vezetőinek.
Az Egyesült Államokban több helyen nagyon szigorúan veszik az óvintézkedéseket: