Nagy-Britannia csütörtökön kezdi meg a koronavírus elleni vakcina tesztelését
Matt Hancock egészségügyi államtitkár bejelentette, hogy a kormány stratégiája bevált és április 23-án nekiállhatnak a kutatók az ellenszer hatékonyságának vizsgálatához.
A brit államférfi a reggeli sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy ez egy óriási lépés a koronavírus hosszú távú legyőzése felé.
Az Oxford Egyetem által felfedezett különleges szérumot fogják tesztelni, a brit kormány pedig 20 millió fonttal támogatja a projektet. A londoni Imperial College-ben is hasonló fejlesztések zajlanak, ők 20,5 millió fontot kapnak a kutatásért az államtól.
Az egészségügyben dolgozók továbbra is a védőfelszerelések hiánya miatt panaszkodnak, Hancock azonban nem győzte dicsérni saját magukat és az elért eredményeiket.
Hozzátette, hogy a klinikákon ellátásra szoruló koronavírus-fertőzöttek száma egyre inkább csökken. Szerinte ezzel a miniszterek teljesítették a munkájukat és megvédték a kórházi rendszert az összeomlástól, valamint a túlterheltségtől.
Azután jöttek ezek a dicsérő szavak az államtitkártól, hogy Nagy-Britanniában 852 ember vesztette életét a COVID-19 fertőzés komplikációi miatt a kórházakban, a halottak száma pedig 17 366-ra nőtt, ami az utóbbi idők eddig legnagyobb mértékű emelkedése.
Közben Boris Johnson kormányfő az Egyesült Államok elnökével folytatott beszélgetésében megnyugtatott mindenkit, hogy jól érzi magát és közel áll a teljes felépüléshez.
A kormány egészségügyi biztosai nemrég a szájmaszkok kötelező viseléséről is tárgyaltak, azonban nem szeretnék, ha ezzel még nagyobb hiányt szenvednének az orvosok és az ápolók, ezért még átgondolják a lehetséges opciókat.
Az államtitkár szerint az új vakcinát próba-szerencse módszerrel fogják tesztelni, a kormány pedig minden szükséges anyagi forrással támogatja majd a kutatásokat.
Az egészségügyi hatóságok vezetője, Jonathan Van-Tam szerint a regisztrált koronavírusos betegek száma az Egyesült Királyságban továbbra is magas.
„Nem teljesen világos számunkra, hogy mikorra várható a csökkenés. A számok napról napra változnak, viszont ugyanúgy magasak. Még mindig veszélyhelyzetben vagyunk és nagyon komolyan kell vennünk a helyzetet”, nyilatkozta Van-Tam.
A szakember hozzátette, a kormány jelenleg a görbe lapulásában bízik és szeretné újraindítani a gazdaságot. Az enyhítésekhez azonban az új fertőzöttek számának csökkenő tendenciáját kellene tapasztalniuk, ez pedig egyelőre nincs így.
Nagy-Britanniában március 23-a óta érvényben vannak a lezárások, a jelenlegi helyzet alapján pedig három hétig még szinte biztos, hogy nem lesz változás ezen a téren.
Az Egyesült Királyságban a védőfelszerelések pótlását különös módszerrel oldanák meg: