Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,24 Ft
Euró
389,02 Ft
Font
454,67 Ft
Bitcoin
57,813 $

Kiderült, van-e negatív hatása a védettségre a COVID-19-oltás késleltetett második dózisának

A koronavírus elleni védőoltás első és második dózisa közötti enyhe késés nem csökkenti a vírus elleni védettséget, mondta el az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyeztetési Hivatala.

Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Az Egyesült Államok Járványvédelmi Központja múlt héten frissítette tájékoztatóját, ez alapján szükség esetén hat hétre is csúszhat a koronavírus elleni oltás két dózisa közötti szünet, igyekezve azért a három héthez minél közelebb lenni a Pfizer vakcinája esetében.

Szombati közleményükben azt írták, „a második dózis késleltetése, végszükség esetében nem valószínű, hogy csökkenti az azáltal nyújtott védettséget és még így is előnyösebb, mint egyáltalán nem beadni azt.” Soron kívül Rendkívüli üzemanyagár-változás került bejelentésre

Január 4-i közleményében a gyógyszerengedélyeztetési hivatal (FDA) még kiállt a két dózis közötti idő meghosszabbítása ellen és a kezdeti, háromhetes időtáv mellett:

„Az ilyen változásokat megerősítő megfelelő adatok nélkül jelentős a kockázata, hogy veszélynek tesszük ki a közegészségügyet és aláássuk a COVID-19 elleni történelmi oltási kampányt.”

A klinikai tesztek szerint a Pfizer és a Moderna vakcinái is 95%-ig hatásosak az előre leszögezett időintervallumban beadott oltások esetében és megjegyezték, nem értékelték még ki, hogy mi a helyzet akkor, ha a második dózist késleltetve alkalmazzák.

Az amerikai infektológiai intézet igazgatója, Dr. Anthony Fauci a CNN-nek még pénteken úgy nyilatkozott, hogy szerinte nem számít majd sokat, ha valaki az ajánlott időpont után 2-3 héttel kapja meg az oltást.

Tarlós Vitézyről: elég nagy arc kell ahhoz, hogy valaki ilyen nyilatkozatokat tegyen

Budapest volt városvezetője őszinte véleményt fogalmazott meg az egykori BKK-vezért illetően.