Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Koronavírus – döbbenetesen magas a briteknél a halálozási arány

Összeállították azt a listát, mely megmutatja, hogy jelenleg mely országokban a legmagasabb a halálozási arány a koronavírus miatt.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

A Johns Hopkins Egyetem a világjárvány kezdete óta részletes statisztikát vezet a koronavírusról, így többek között a halálozásokról is. A CNN által is közölt adatok szerint jelenleg az Egyesült Királyság vezeti a 100 000 lakosra jutó legmagasabb halálesetek globális listáját.

Ez azt jelenti, hogy a világon pillanatnyilag a briteknél a legmagasabb a halálozási arány. Az elmúlt hetet tekintve a napi átlag 1 240 új haláleset volt, míg szerdán több mint 1 800 elhunytat rögzítettek a járvány idején. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A listát az országok által kiadott hivatalos adatok alapján állították össze, mely szerint az Egyesült Királyság mindenkit megelőz ebben. Az országban eddig legkevesebb 96 166 ember hunyt el a világjárvány kezdete óta.

Ha az egy főre jutó halálozást nézzük az országokban, akkor a britek mögött Csehországot találjuk, éppen hogy csak megelőzve Olaszországot, ahol szintén sokan halnak meg a covid következményeként, vagy annak szövődménye miatt.

Az Egyesült Államok, mely a teljes globális listát tekintve még mindig az élen áll, itt most a negyedik, közvetlen Spanyolország előtt. Ez is csak azt mutatja, hogy a vírus messze nem vonult még el, hiába érkeztek meg az oltások.

A koronavírus-vakcinák kevésbé hatásosak az új mutációkkal szemben

A legnagyobb gondot a mennyiségek jelentik, világszerte küszködnek ezzel, többek között Magyarországon is, ahol hamarosan Oroszországból és Kínából érkezhet segítség. Az orosz megállapodás és jóváhagyás már megszületett a Sputnik V vakcináról, addig a kínai oltóanyag engedélyeztetésére még várni kell.

Az egy főre jutó legmagasabb halálozások:

Egyesült Királyság: 142,53
Csehország: 140,91
Olaszország: 139,34
Egyesült Államok: 125,35
Spanyolország: 117,80