Minden negyedik fiatal képtelen megbirkózni a koronavírus-járvány lelki megpróbáltatásaival
A legújabb felmérésből kiderült, hogy a COVID-19 világjárvány megállítására irányuló lezárások és kijárási tilalmak súlyos mentális sérüléseket okozhatnak a fiataloknál.
A Prince’s Trust minden éven esedékes, mentális egészséggel kapcsolatos felmérése 2020-ban a szervezet 12 éves történetének legrosszabb eredményével zárult. Kiderült, hogy a pandémia megfékezése céljából érvénybe léptetett korlátozások komoly lelki problémákat idéztek elő a fiataloknál.
A megkérdezettek több mint fele elégedetlen a jelenlegi pénzügyi helyzetével, a kormány döntéseinek következtében pedig nemcsak állásuk került veszélybe, hanem mentális egészségük is leromlott.
A közvélemény-kutatásból kiderült, hogy minden negyedik válaszadó képtelen feldolgozni a pandémia kitörése óta folyamatosan felgyülemlő stresszt és feszültséget. A 16 és 25 év közötti korosztály képviselőinek 68 százaléka úgy gondolja, elveszíti a lehetőségét annak, hogy megélje a fiatalkorát, ezen felül 66 százalékuk napi szinten szorong.
Jonathan Townsend, az alapítvány ügyvezető igazgatója elmondta, a statisztikák sokkolóak, ezért éppen ideje lenne annak, hogy a politikusok átgondolják, valóban jó ötlet-e zárva tartani azokat az embereket, akik szeretnék folytatni az életüket a koronavírus-fertőzés kockázata ellenére is.
A 20 éves Adam-et Lancashire-ból márciusban bocsátották el állásából, mivel a cégnél nem tudták kifizetni az alkalmazottakat. Azon túl, hogy depresszióba esett, kiújult az ekcémája, valamint megviselte az is, hogy nem találkozhatott többé barátaival és szeretteivel sem.
„Nagyon nehezen élem meg a pandémiát, mivel nem láthatom a szüleimet, sőt még a barátnőmet sem. Még edzeni sem mehetek, ezért csak az ágyamban fekszem egész nap. Nyárra minden sokkal rosszabb lett, mintha kiszakítottak volna ebből a világból. Magányosnak érzem magam, ritkábban beszélek interneten a barátaimmal, szinte teljesen elzárva élek hónapok óta.”