Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tanulmány készült arról, milyen betegséggé válhat a COVID-19 a jövőben

A koronavírus-járvány kezdete óta úgy saccolták a tudósok, hogy a jelenlegi változat a jövőben a többi koronavírus útját bejárva azon vírusok csoportjához csatlakozhat, melyek a megfázást okozzák.

Tudomány
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

A koronavírus-járvány kezdete óta úgy saccolták a tudósok, hogy a jelenlegi változat a jövőben a többi koronavírus útját bejárva azon vírusok csoportjához csatlakozhat, melyek a megfázást okozzák.

Egy kedden, a Science nevű folyóiratban közzétett tanulmányban egy csoport azt vizsgálta, hogyan mehet végbe ez a folyamat és milyen hatása lehet rá a tömeges védőoltásoknak. Jennie Lavine, az Emory egyetem kutatója és társai arra jutottak, a kórokozó terjedésétől függően ez az átalakulás éveket, de évtizedeket is igénybe vehet. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A mostani járvány vélhetően azért olyan halálos, amilyen, mivel egy teljesen új vírus fertőz meg olyanokat, akik még nem immunisak rá. Ez az idősebbeket érzékenyebben érinti, mivel az ő szervezetük nincs ahhoz szokva, hogy új vírusokkal küzdjön meg, ahogy a gyerekeké.

A CNN összegzése szerint azonban ez a vírus hasonló négy másik olyan koronavírushoz, amelyek a legtöbb embernél nem okoznak súlyosabb tűneteket, mint egy megfázás. Egy idő után a jelenlegi variáns is erre a sorsra juthat a tanulmány szerint.

A szervezetek immunreakcióját vizsgáló tanulmányok szerint a megfertőződést meggátoló immunitás „hamar elapad”, azonban egy olyan tartós immunitás megmarad, amely a súlyos betegség kialakulását megakadályozza. Amennyiben a vírus szabadon terjed egy ideig, népbetegséggé válhat.

„Amint ezt a szakaszt elérjük és elsősorban a gyerekeket érik majd a fertőzések, a CoV-2 nem lesz semmivel fertőzőbb, mint a megfázás”

vonják le következtetésüket Lavine és kollégái.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.