Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

210 milliárd dollárnyi pénzügyi károkat okoztak a természeti katasztrófák 2020-ban

Pénzügyi szempontból a kínai nyári monszun bizonyult a legköltségesebbnek, a heves esőzések következtében ugyanis 17 milliárd dollárnyi kár keletkezett, amelynek mindössze 2 százalékát tudták visszaállítani.

...svg content...Strasnik, 2021. január 4. Földrengésben összedőlt ház mellett egy mentő a Petrinja közelében fekvő Strasnik faluban 2021. január 4-én. A december 28-29-i horvátországi földrengésekben hét ember életét vesztette, több tucatnyian megsérültek, mintegy 3500 ház megrongálódott. MTI/EPA/Antonio Bat
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Pénzügyi szempontból a kínai nyári monszun bizonyult a legköltségesebbnek, a heves esőzések következtében ugyanis 17 milliárd dollárnyi kár keletkezett, amelynek mindössze 2 százalékát tudták visszaállítani.

A legfrissebb statisztikák alapján a 210 milliárd dolláros károkból csupán 82 milliárd dollár értékben sikerült enyhíteni a veszteségeken – tudta meg a La Informacion hírportál. Ezek az adatok sokkal rosszabbnak bizonyultak a 2019-es értékekhez képest, amikor a globális természeti katasztrófák utáni összkár 166 milliárd dollárra rúgott. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Az Egyesült Államokban a Laura hurrikán volt a legkártékonyabb – a helyreállítási munkálatok során megállapították, hogy 13 milliárd dolláros károkat okozott. Az USA egyébként vezeti a természeti katasztrófák negatív ranglistáját, az országban ugyanis összesen 67 milliárd dolláros károk keletkeztek.

Tavaly 8 200-an haltak bele különböző áradásokba, esőzésekbe, földrengésekbe, viharokba és erdőtüzekbe, ami kevesebb az előző évi 9 ezres áldozatszámhoz viszonyítva, bár az ázsiai szerencsétlenségekben idén többen vesztették életüket.

A legdrágább természeti katasztrófa a kínai monszun során kialakult áradások voltak, melyeknek köszönhetően 17 milliárd dolláros károk jöttek létre. Amíg Ázsiában 67 milliárd dollárnyi veszteség halmozódott fel, addig Európában alig 12 milliárd dollárra nőtt ez a negatív pénzügyi mutató.