Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az egész világon közel 200 orvos halt meg koronavírusban

A frontvonalakban dolgozó egészségügyi szakemberek nap mint nap ki vannak téve a fertőzéseknek, a legutóbbi adatok sajnos ezt a tényt támasztották alá.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Torontói Egyetem és a kanadai McGill Egyetem kutatói összesíteni szerették volna a koronavírus-járványban elhunyt orvosok számát annak érdekében, hogy megfigyeljék az esetleges mintákat és különféle eljárásokat fejleszthessenek ki a jövőbeni tragédiák elkerülése végett.

Nemrég összegyűjtötték a kormányok hivatalos adatait és összesen 198 COVID-19 halálesetet regisztráltak. Az elhunytak 90%-át férfiak tették ki, az átlagéletkoruk pedig 63,4 év volt. A legfiatalabb orvos a 28., a legidősebb pedig a 90. életévében távozott el az élők sorából. Soron kívül Kiderült, hány Tisza Párt-szavazó ragaszkodik Magyar Péterhez

A halálesetek szakterület szerinti eloszlása a következőképpen alakult:

– általános orvosok és sürgősségi osztályon dolgozó orvosok – 78 halott
– belgyógyász szakorvosok – 11 halott
– fogorvosok – 9 halott
– fül-orr-gégészek – 8 halott
– epidemiológusok – 8 halott
– szemorvosok – 7 halott
– aneszteziológusok – 6 halott
– tüdőgyógyász szakorvosok – 5 halott

Az országok tragikus ranglistáját Olaszország vezeti 79 halottal, Irán a második 43-mal, Kína a harmadik 16-tal, Fülöp-szigetek a negyedik 14-gyel, az Egyesült Államok az ötödik 9-cel, Indonézia pedig a hatodik 7-tel.

A tanulmány készítőinek nem állt rendelkezésre adat az elhunyt orvosok kórtörténeteiről, így nem tudjuk, hányan szenvedtek már meglévő krónikus betegségekben. A valós szám sokkal magasabb lehet, mivel egyrészt országonként eltérő módon közlik az adatokat, másrészt pedig a pandémia előrehaladtával ez sajnos rohamosan változhat.

Fontos megjegyezni, hogy a publikációban csak az orvosokat vizsgálták, a többi nővért, ápolót és további, egészségügyben dolgozó alkalmazottra nem terjedt ki a kutatás, de feltételezhető, hogy az elhunytak száma az ő esetükben is magas lehet.

Ohio és Minnesota állam hivatalos jelentései szerint a pozitív koronavírus-tesztet produkáló személyek 16, illetve 28 százaléka egészségügyi dolgozó volt. Spanyolországban több mint 12 ezer ápoló kapta el a kórokozót, ami az összes eset 14,4%-a.

A kutatások egyértelműen kimutatták, hogy az orvosok elhalálozásának legfőbb oka a védőfelszerelések hiánya volt. Hozzátették azonban, hogy sokszor a nem megfelelő technikák és a fertőtlenítés helytelen alkalmazása vezethetett a tragédiákhoz.

Több orvos azért halt meg, mert a betegek egyszerűen hazudtak a tüneteikkel kapcsolatban. Sokan hamisan azt állították, hogy nem utaztak a közelmúltban, ezzel pedig megpecsételték kezelőjük életének sorsát. A kutatók szerint fontos lenne egy kötelező útlevélvizsgálat a páciensek vizsgálata előtt, ezzel pedig kiküszöbölhetnék a hasonló problémákat.

A szakemberek arra jutottak, hogy az idősebb és krónikus betegséggel (pl. diabétesz, szív- és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, stb.) rendelkező orvosokat nem szabadna a kórházaknak a frontvonalakban alkalmazni és mindenképpen el kellene kerülniük a koronavírusos betegekkel való érintkezést.

Nagy-Britanniában is súlyos a helyzet az ápolók körében:

https://liner.hu/a-letesztelt-egeszsegugyi-dolgozok-harmada-koronavirusos-lett-nagy-britanniaban/