Megtagadhatják a brit ápolók a koronavírusos betegek kezelését
Fokozódik a koronavírus-helyzet az Egyesült Királyságban, a regisztrált fertőzöttek száma már meghaladta a 80 ezret, míg a halálos áldozatok száma a 10 ezret.
Az egyesült királyságbeli, ápolók érdekeit képviselő Royal College of Nursing (RCN) nevű szakszervezet azt tanácsolta tagjainak, ha nem biztosítanak nekik megfelelő védőfelszerelést a járvány elleni harcban, akkor „végső megoldásként” megtagadhatják a koronavírus-fertőzöttek kezelését. A szakszervezet által kiadott dokumentumban így fogalmaznak:
A szakszervezet ugyanakkor kiemeli, ennek a radikális lépésnek kizárólag „végső megoldásnak” kell lennie, és a döntés megindokolásánál komoly érveket kell felhozni amellett, hogy miért utasították el a páciensek kezelését.
A védőfelszerelés hiánya komoly gondot okoz a brit egészségügynek, ahogy Donna Kinnair, a szakszervezet egyik vezető beosztású tagja a BBC-nek is kiemelte. Állítása szerint minden nap tele van az email fiókja olyan üzenetekkel, hogy a nővéreknek egyszerűen nincs elég felszerelése.
Matt Hancock egészségügyi miniszter a problémára úgy reagált, hogy szerinte „rekord mennyiségű felszerelés van az ellátórendszerben”, ám amikor egy sajtótájékoztatón az RCN iránymutatásáról kérdezték, annyit felelt, hogy éjt nappallá téve dolgoznak azon, hogy a védőfelszereléseket biztosítsák.
Hancock miniszter a BBC szombati kérdésére kiemelte, Nagy-Britanniában komoly gondot okoz az is, hogy a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) számtalan dolgozója megfertőződött a koronavírussal, és több ember életét is vesztette közülük.
Eközben Olaszországban két nap alatt 20 ezernél is több embert büntettek meg a szabályok be nem tartása miatt: