Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az Xbox One legjobb játékai (szerintünk)

A Series X közelgő megjelenése arra ösztönzött minket, hogy összegyűjtsük az aktuális generáció azon játékait, amelyek a legszórakoztatóbbak voltak számunkra.

Smart
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Igyekeztünk egy olyan listát összeállítani, amelyen az Xbox One exkluzívabb game-jei szerepelnek. Ezekből nem volt túl sok, azonban mindegyik alkotás zseniális lett.

Pár cím megjelent PC-re és PS4-re is, azonban úgy gondoljuk, hogy az Xbox One konzolon futottak a leggördülékenyebb módon, ezért helyet kaptak a többi játék között. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Természetesen hangsúlyoznunk kell, hogy a listánk szubjektív véleményeken alapul, tehát senki se sértődjön meg, ha a kedvenc game-jét esetleg nem látja rajta.

Apex Legends

A Fortnite kissé gyerekes környezetét az Apex komolyabbá változtatta, ezáltal pedig több idősebb játékost bevonzva úgy látszik, hogy átveheti a battle royal játékok virtuális trónját. A Respawn Entertainment alkotása a Titanfall-univerzumban játszódik.

Egy három tagból álló csapattal vághatunk neki a kalandba, amelynek a célja, hogy 57 játékossal szemben megnyerjük a harcokat. Egy nyitott világban találjuk magunkat, ahol a folyamatosan szűkülő körön belül kell maradnunk és túlélnünk.

A Fortnite-tal és PUBG-vel ellentétben nyolc különböző kaszt közül választhatunk, mindegyikük pedig különböző speciális tulajdonsággal rendelkezik.

Az egyik legnagyobb előnye, hogy teljesen ingyenes, így bárki kipróbálhatja, csupán a ruházatunk és fegyvereink skinjeiért kell fizetnünk – ez azonban teljesen opcionális, nem szükséges ahhoz, hogy mi legyünk a legjobbak a harctéren.

Battlefield 1

A DICE fejlesztői csapata nagyon eltalálta a Battlefield 1-et. Sokan eleinte kétkedve fogadták, hogy a Battlefield: Hardline gyenge teljesítménye után az EA és a DICE úgy döntöttek, miszerint a következő játékuk az első világháborúban fog játszódni.

Az eredmény azonban szerintünk az eddigi legjobb Battlefield élmény lett valaha. Nemcsak, hogy megismerhetjük benne az első világháborúban használt fegyvereket, tankokat és repülőgépeket, hanem egy csomó új játékmódot is kaptunk.

Azon túl, hogy a multiplayer több száz órás szórakozást nyújt a klasszikus FPS-ek kedvelőinek, az egyjátékos módot is kibővítették. A széria korábbi játékaihoz képest kapunk több történetet, amelyeket megtörtént események alapján készítettek a fejlesztők. A sztorik élethűen adják vissza az akkori idők kétségbeesett helyzetét és sokszor érzelmes pillanatokat kell átélnünk a küzdelmek közben.

Aki még nem próbálta ki ezt a zseniális alkotást, annak egyértelműen ajánljuk, mivel szerintünk a Battlefield V-höz képest egy sokkal egyedibb élményt kaphatunk ezzel a realisztikus shooterrel.

Call of Duty: Modern Warfare

A tavaly megjelent Call of Duty Warfare az FPS-sorozat talán legjobb része a sokak által kedvelt régi epizódok után. Lecserélte a sokszor érthetetlen és gyerekes zombikat, jetpackeket, futurisztikus eszközöket és dupla ugrásokat valódi fegyverekre, ellenségekre és végre egy élethű 21. századi háborús élményt kaphatunk.

A név nem véletlen, ugyanis az Activision a 2007-es Modern Warfare formuláját vette alapul és úgy tűnik, sikerrel járt.

Aki már unta a Call of Duty évente megjelenő sorozatos tucatjátékait, annak a mostani egy kötelező darab.

Doom Eternal

Ha készen állunk megtisztítani a poklot a démonoktól, akkor erre most jött el a legjobb idő. A Doom sorozat legújabb része kijelenthetjük, hogy mind játékmenetben, mind fegyverekben és változatosságban túltett a 2016-os első, újragondolt játékon és egyből a generáció egyik legjobb single player shooterévé avanzsált.

A sztoriba a brutális animációkon és egyedi fegyvereken kívül bekerültek olyan RPG-szerű megoldások, amire nem is gondoltunk, hogy szükségünk lett volna. Minden egyes szörnynek más és más gyenge pontja van, úgyhogy nem árt megjegyeznünk őket.

Különböző stratégiákat kell kidolgozni a szörnyekkel szemben, így hosszú órákat tölthetünk el ezzel a zseniális játékkal.

FIFA 20

Igen, tudjuk – a FIFA már évek óta ugyanaz a játék, semmit nem változott, grafikailag változatlan, csak a játékosok neve cserélődik, és így tovább.

Kétségkívül helyénvalóak a kritikák, azonban be kell látnunk, hogy még mindig az EA Sports vezeti a sportjátékok piacát és bármennyire is jogosak a negatív értékelések, egyszerűen a focirajongók számára még mindig a FIFA a kötelező darab.

Xboxon kivételesen jól fut a game, a játékmenetet feljavították, a jutalmazási rendszer pedig sokkal igazságosabb a korábbiakhoz képest. Kifinomultabbá vált az irányítás és új cselekkel bővítették a már egyébként is széles kínálatot.

Egy csomó online és single player játékmód van a FIFA 20-ban, amivel több száz órát tölthetünk el a kanapé előtt magunk vagy barátainkkal.

Forza Horizon 4

https://youtu.be/zJ477xAIlgU

Ha nyitott világú autós játékokról beszélünk, akkor a Horizon szériának már évek óta nincs párja. Voltak próbálkozások a Ubisoft részéről a The Crew-val, azonban a Playground Games alkotásait ezen a téren nem lehet legyőzni.

A legújabb Horizon fesztivál Angliában nyitotta meg kapuit, ahol az offroad kocsiktól kezdve a terepjárókon és buggykon keresztül egészen az egzotikus versenygépekig a világ szinte összes gyártójának járműjével róhatjuk a köröket az aszfalton vagy a murvákon.

A táj egyszerűen gyönyörű, a versenyek változatosak, ha jól teljesítünk, akkor pedig kreditekkel, autókkal vagy kozmetikai cuccokkal jutalmaz minket a játék. A tuning lehetősége határtalan, az autók pedig gyönyörűek.

A Horizon 4-hez két DLC is érkezett – az egyik a Fortune Island nevű szigetre kalauzol el minket, ami a skót felföldekre emlékeztet, a LEGO Speed Champions kiegészítő pedig egy őrült kalandot kínál a legókockák szerelmeseinek.

Forza Motorsport 7

A Horizonnal ellentétben a szimulátor-jellegű Motorsport sorozat legutóbbi része talán a jelenleg futó versenyzős játékok legnépszerűbb darabja.

Sokan kritizálják a kissé átláthatatlanná sikerült felhasználói felülete miatt, azonban a hatodik Motorsporthoz képest sokkal több autót és pályát kapunk, valamint bekerült a game-be a dinamikus időjárás is. Ez azt jelenti, hogy futam közben bármikor változhatnak a körülmények, bármikor eleredhet az eső és máris más stratégiát kell alkalmaznunk.

Nem kell feltétlenül kormánnyal játszanunk, a sima kontroller is bőven elegendő lesz a játékhoz. A multiplayer a büntetések ellenére még mindig nagyon kaotikus, azonban ha ismerőseinkkel szeretnénk játszani, akkor garantáltan jól fogjuk magunkat érezni versenyzés közben.

A Forza Motorsport 7 egyébként az első Motorsport játék a Turn 10-től, ami megjelent Xbox-on kívül PC-re is. Aki teheti, próbálja ki!

Gears 5

Sokat kellett várnunk rá, azonban a Gears sorozat aktuális játéka, a Gears 5 egyáltalán nem okozott csalódást.

Kait Diaz bőrébe kell bújnunk, aki a Gears of War 4 eseményei után az édesanyja halálán szeretné magát túltenni. Személyes lelki vívódása által felfedezi családjának bonyolult és szövevényes történetét. Mindeközben az emberiséget a Locust hordák utódja, a Swarm fenyegeti, Diaznak pedig le kell számolni az ellenséges banda tagjaival.

Halo 5: Guardians

Az Xbox máig egyetlen meghatározó exkluzív címe, a Halo természetesen nem hiányozhat a listánkról.

Mind az egyjátékos, mind a multiplayer mód fantasztikus FPS-élménnyel gazdagíthat minket, ez a Halo széria egyik kötelező darabja.

Bár a single player kampány történetmesélés szempontjából a Halo sorozathoz képest elég gyengére sikerült, a többjátékos harcrendszer felettébb élvezetes. Bárki számára bátran ajánljuk, aki kedveli az online lövöldéket, mert végtelen játékmód áll rendelkezésünkre és akár barátainkkal, akár ismeretlenekkel játszunk, hosszú órákra ragadhatunk majd a képernyők elé.

Resident Evil 2 Remake

A Capcom klasszikus túlélős játékának grafikailag teljesen újjágondolt verziója hatalmas sikert aratott.

Raccoon City városában kezdünk, amely az Umbrella Corporation biológiai fegyverének köszönhetően egy zombi apokalipszisen esett át. Claire Redfield és Leon Kennedy azon vannak, hogy felkutassák a veszélyes anyagot, közben pedig ádáz küzdelmet vívnak különféle szörnyekkel és a hatalmas Tyranttel.

A játék tele van logikai feladatokkal, amelyeket megoldva juthatunk tovább a történetben. Óvatosan kell bánnunk a lőszerrel és az energiánkkal, mivel kevés lesz belőlük, így sokszor kompromisszumot kell kötnünk, hogy éppen lelőjük-e a félelmetes zombikat vagy elfussunk előlük.

Rise of the Tomb Raider

A jelenlegi generációra megkaphattuk a Tomb Raider sorozat reboot trilógiáját, közülük pedig a második rész sikerült a legjobbra.

A mai napig az egyik legszebb grafikájú játéknak tartott Rise of the Tomb Raiderben Lara Crofttal leszünk, aki az Isteni forrás ereklyéjét szeretné megszerezni. Nem lesz egyszerű a feladata, ugyanis a csapdákkal és különféle akadályokkal teletűzdelt építményeken, valamint szerkezeteken túl a Trinity társasággal is meg kell küzdenie, akik ugyanúgy az örök élet elixírjének tartott kincset akarják megkaparintani.

Az első részben még törékeny lánynak bemutatott Lara a Rise of the Tomb Raiderben már egy tapasztalt régésznővé vált, aki édesapja nyomdokaiba lépve folytatja a halála után félbehagyott munkáit.

Mindhárom részt csak javasolni tudjuk a kalandokra éhes játékosoknak, a Rise of the Tomb Raider után játszódó Shadow of the Tomb Raider egy hasonlóan izgalmas darab.

Titanfall 2

Az eredeti Titanfall egy zseniális játék volt, a folytatása pedig továbbfejlesztette a már megszokott harcrendszert, a mozgások sokkal precízebbek lettek, valamint sokkal több titán közül lehet választani.

A multiplayer mellett egy teljes értékű egyjátékos kampányt kapunk, amely szerintünk egy FPS játékhoz képest briliáns lett. A hatalmas robotok elleni küzdelem sosem volt még ennyire izgalmas, azonban ügyelnünk kell arra is, hogy megfelelő elgondolásunk legyen a mechek elleni harcok során.

A titánoknak mindig van tartalék lőszerük, azonban könnyű őket eltalálni, így a különböző térképeken más és más lehetőségünk nyílik a gyalogság elrejtésére és a robotok sikeres legyőzésére.

A rivális konzol legjobb játékairól készült cikkünket itt olvashatjátok:

https://liner.hu/a-playstation-4-legjobb-jatekai-szerintunk/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.