Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A világ koronavírus-fertőzöttjeinek csupán 6%-át regisztrálhatták

A legújabb tanulmány szerint a pandémia észlelési rátája nagyon alacsony, a világon pedig a pozitív esetek túlnyomó többsége egyszerűen észrevétlen marad.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Göttingeni Egyetem kutatása rámutatott, hogy drámaian magasabbak lehetnek a reális értékek az eddig mérteknél. A március 31-én készült tanulmány a Johns Hopkins adataiból indult ki. Abban az időpontban még 1 millió alatt voltak a pozitív COVID-19 esetek, a tudósok viszont több tízmillió valós fertőzöttel számoltak.

Ha a jelenlegi helyzetet nézzük, akkor ezek alapján egyedül az Egyesült Államokban körülbelül 10 millió betegnek kéne lennie. Hogy mi lehet a reális szám, azt senki sem tudhatja pontosan. Soron kívül Kiderült, hány Tisza Párt-szavazó ragaszkodik Magyar Péterhez

A jelentést Dr. Christian Bommer és Sebastian Vollmer professzor írta, akik a The Lancet tudományos folyóiratban többek között a COVID-19 halálozási rátájának becslését is végezték.

Az ellentmondásos adatok legfőbb oka az országok eltérő észlelési módjában keresendő. A koronavírus-tesztek hiánya és a késői mintavételezés egyaránt hozzájárulhatnak a pontatlan értékekhez. Ezért lehet például az is, hogy Olaszországban és Spanyolországban sokkal több a halottak száma a pozitív esetekhez viszonyítva, mint más államokban.

A tudósok úgy vélik, hogy Németország a valós esetek 15,6%-át, Olaszország a 3,5%-át, Spanyolország az 1,7%-át, az Egyesült Államok az 1,6%-át, Nagy-Britannia pedig csupán az 1,2%*át fedezhették fel. Az utóbbi két országban nagyon lassan folynak a tesztelések, valamint a karantén intézkedések széleskörű bevezetése is elég problémás, ezek pedig tovább gyorsítják a kórokozó terjedését.

Tesztelés terén eddig legjobban Dél-Korea teljesített, ahol a reális fertőzöttek 50%-át felderíthették.

„Az eredményeknél tapasztalt extrém különbségek a koronavírus-tesztek mennyiségének és minőségének köszönhető. Hozzájönnek ezekhez még az országok hivatalos adatai, amelyek javarészt pontatlanok és semmi hasznos információval nem szolgálnak.”

magyarázta Vollmer professzor.

A kutatók szerint akkor lehet egy ország sikeres a vírus terjedésének megállításában, ha előtérbe helyezi a tesztelést és az új esetek felderítését. Figyelmeztetnek továbbá arra is, hogy a távoltartási és utazási óvintézkedések enyhítése még nagyon kockázatos lenne.

A kormányoknak arra kellene utasítani a hatóságokat, hogy különítsék el, valamint kövessék a fertőzötteket és azok közeli kontaktusait, hozzátartozóit. Az efféle szabályozások hiánya a járvány újabb hullámának kialakulásához vezethetne.

A koronavírus halálozási rátájára különféle magyarázatok léteznek. Olaszországban például azzal magyarázzák a betegségben elhunytak 10%-os arányát, hogy a lakosság több mint fele 65 év feletti, így jóval fogékonyabbak a fertőzésre.

A másik magyarázat szerint az országok más és más szempontok alapján vizsgálják meg a halálozási okokat. Több áldozat esetében a kialakult komplikációk miatt ugyanis nagyon nehéz megmondani, hogy pontosan melyik okozhatta a halálukat.

Hazánkban egyre súlyosbodik a helyzet:

https://liner.hu/koronavirus-14-gyel-nott-a-halottak-szama-a-fertozotteke-pedig-az-1400-at-is-meghaladta-magyarorszagon/