Óvatos optimizmus kezdi felütni a fejét Európában
A világszerte tomboló koronavírus járvány az öreg kontinenst is súlyosan letarolta, sokáig Európa volt a megbetegedések első számú gócpontja.
Ausztriában és Csehországban például a kisboltokat már kinyithatják a helyiek, míg Dániában az iskolák nyitják ki újra a kapuikat április 15-től. Emellett a német egészségügyi miniszter, Jens Spahn is jelezte, hogy ha ezek a pozitív trendek folytatódnak, akkor húsvétot követően „fokozatosan visszatérhetnek a normál kerékforgásba” az országban.
Az is elmondható, hogy még a COVID-19 által legdurvábban sújtott országoknak is van oka reménykedni. Olaszországban például már azzal kalkulálnak, hogy a szigorú korlátozásokat május 4-től már elkezdhetik enyhíteni, míg a spanyol miniszterelnök, Pedro Sanchez úgy látja, hogy az ország túl van már a járvány tetőpontján, úgy fogalmazott a parlament előtt: „elkezdtük a tüzet az irányításunk alá vonni”.
Azonban az ünnepi hétvége körül még számos találgatás és kétség van, ugyanis az év ezen szakaszában általában lényegesen többet utaznak az emberek, hogy meglátogassák rokonaikat. Erre reagálva Portugália megtiltotta az állampolgárainak, hogy hivatalos igazolás nélkül elhagyják a lakóhelyüket, és ezt a rendőrség is komolyan fogja ellenőrizni.
Eközben a járvány következtében kialakuló gazdasági krízis is napirenden van, ugyanis az Európai Unió még nem hozott semmilyen konkrét intézkedést, amivel enyhítenének a visszaesésen. Délután négy óra magasságában fognak összeülni a pénzügyminiszterek, hogy egy átfogó gazdasági tervről egyeztessenek a krízishelyzet megoldására.
Eközben újabb New York-i doktornő számolt be a veszélyhelyzeti állapotokról: