A koronavírus 500 millió embert taszíthat szegénységbe
A vészjósló figyelmeztetés az ENSZ legújabb tanulmányában jelent meg, amelyben a pandémia hatását vizsgálják a gazdaságra és az emberiségre nézve.
A jelentés szerint ez lesz az első alkalom 30 év után, hogy globálisan növekszik majd a szegénység mértéke.
A kutatást az ENSZ Egyeteme készítette a King’s College London és az Ausztrál Nemzeti Egyetemmel (ANU) együtt. A Világbank, A Nemzetközi Valutaalap és a G20 pénzügyi szakembereinek és minisztereinek találkozója előtt hozták nyilvánosságra a jelentést, így közösen kell rá megoldást találniuk.
„A gazdasági válság sokkal súlyosabb lesz, mint az egészségügyi krízis”, mondta Christopher Hoy, az ANU kutatója.
Körülbelül 400-600 millióra teszik azoknak az embereknek a számát, akiket az egész világon a nyomor szélére sodorhat a válság. Ezzel az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai (FCC) is veszélyben forognak, miszerint 2030-ra meg szeretnék szüntetni a szegénységet a Földön.
Ha a pandémiának vége lesz, akkor az újabb félmilliárd szegény ember azt jelentené, hogy a Föld 7,8 milliárdos lakosságának fele nyomorban kell, hogy éljen. Az új szegények 40%-a Kelet-Ázsiában és a Csendes-óceán térségében koncentrálódhat, majdnem egyharmada pedig Dél-Ázsiában és Afrikában.
Nemrég a héten 100 világszervezet hívta össze a válságstábjait és megegyeztek abban, hogy 25 milliárd dollárnyi pénzt tesznek majd félre a fejlődő országok támogatására.
Közben az Egyesült Államokban is pusztít a fertőzés: