Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kényszerszabadságra küldi dolgozóit a Tesla, a vezetők fizetését is csökkentik

A Tesla megüzente dolgozóinak, hogy a Covid-19 miatt megszakított tevékenységük, és az összeomló kereslet miatt kényszerszabadságra és fizetéscsökkentésre kell számítaniuk.

Külföld
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Jövő hétfőtől az elektromosautó-gyártó amerikai részlegeinek igazgató, illetve elnökhelyettesi pozícióban, vagy efelett lévő dolgozói 20-30, mindenki más 10%-os fizetéscsökkentéssel kell, hogy számoljon, írja a cég egy, a CNN által megkaparintott belső levélben.

A csökkenések előreláthatóan június végéig maradnak érvényben. A fizetésemeléseket, és egyéb bónuszokat szintén befagyasztották a következő hónapokra. Az amerikai állampolgársággal nem rendelkező alkalmazottak hasonló csökkentések elé néznek az e-mail szerint. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

A Tesla jelenleg „minimális kapacitáson működik,” és „hacsak nem áll be jelentős változás a helyzetben”, május elején állhatnak vissza a rendes kerékvágásba. Addig azonban a cégnek költségcsökkentésre van szüksége, emiatt lépett érvénybe a döntés, amelyet ők „a nehéz idők alatti közös áldozatnak” neveznek. A cég nem akarta kommentálni az újságírók kérdéseit. Azok, akik nem tudnak otthonról dolgozni, és akik nem tartoznak a létfontosságú dolgozók közé, kényszerszabadságra lesznek küldve, ám ők „nagyjából a fizetésükkel egyenértékű juttatásokat” fognak kapni.

A Covid-19 járvány több nagyobb autógyártó működését felfüggesztette világszerte. A Volkswagen, a Toyota, a Fiat Chrysler és sokan mások is arra kényszerültek, hogy gyáraikat bezárják Európa-, és Ázsiaszerte. A Tesla nemrég nyitotta meg új üzemét Sanghajban, ahol szintén le kellett állítani a termelést még pár hónapja, szintén a vírus miatt.

Az Egyesült Államokban, amely jelenleg a járvány epicentruma, az autóeladások beszakadtak, miután milliók kapták meg az utasítást, hogy maradjanak otthon, és a legalapvetőbb szükségleteik kielégítésén kívül ne hagyják el otthonaikat. Más nagyobb cégek, például a Ford szintén arról döntöttek, hogy ügyvezetőik fizetéscsökkentésével orvosolják a koronavírus gazdasági hatásait.

Eközben a Twitter alapítója egymilliárd dollárral szállt be a vírus elleni védekezésbe:

https://liner.hu/a-twitter-alapitoja-1-milliard-dollart-adomanyozott-a-koronavirus-elleni-harcra/

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.