Betiltják a Facebook használatát az egyik szigetországban
A Pápua Új-Guineától keletre és Ausztráliától északra található 650 ezer lakosú Salamon-szigetek kormánya ideiglenesen betiltaná az országban a közösségi média legmeghatározóbb platformját.
A Pápua Új-Guineától keletre és Ausztráliától északra található 650 ezer lakosú Salamon-szigetek kormánya ideiglenesen betiltaná az országban a közösségi média legmeghatározóbb platformját.
Az ABC Australia hírportál értesülései szerint azért vezetnék be a tiltást, hogy visszaszorítsák a kiberbántalmazásokat és az online becsületsértéseket. A szigetország miniszterelnöke, Manasseh Sogavare a lap felkeresésére közölte,
A kritikusok a kormányerők szükségtelen beavatkozásának minősítették a lépést – úgy gondolják, hogy ezzel a módszerrel akarják elhallgattatni az ellenzéki politikusokat. Egyelőre nem világos, hogyan képzelte el Sogavare a tiltást: nem tudni, egyáltalán meddig tartana és kiket érinthetne, valamint miként akadályoznák meg, hogy az emberek esetleges VPN vagy más kliensek segítségével továbbra is elérjék a Facebook weboldalát.
Peter Kenilorea Jr. ellenzéki képviselő, a külkapcsolati bizottság elnöke az ötletet a szólásszabadság elleni közvetlen és arcátlan támadásként aposztrofálta, mindezek ellenére a kormánykabinet múlt héten elfogadta a Facebook betiltását.
Peter Shanel Agovaka, Salamon-szigetek kommunikációs és polgári repülési minisztere az egyik helyi lapnak adott interjúban a következőket mondta az üggyel kapcsolatban:
Agovaka hozzátette, a fiatalokat is védeni szeretnék a sértő tartalmaktól, ugyanis egyetlen rendelet vagy törvény sem létezik az internet rendeltetésszerű használatáról, így akármikor veszélyes fájlokat és adatokat tölthetnek le ellenőrizetlenül a világhálóról.
Óceániában nem csupán a Salamon-szigetek döntéshozói vezetnék be a Facebook tiltását, mivel már Pápua Új-Guinea, Fidzsi és Szamoa vezetői is jelezték, hogy megfontolják a közösségi platform korlátozását.