Bámulatos részletességű fotókon a Hold és annak felszíne
Egy fényképész pár olcsó eszköz segítségével több mint hatezer fotót összeillesztve lenyűgöző módon ábrázolta Földünk leghűségesebb kísérőjét.
Az égbolt bárki számára elérhető és vizsgálható – akár órákat tölthetünk el egy kellemes nyári éjszakán a csillagok és a meteorok megfigyelésével. Az univerzum egy csodálatos és egyben veszélyes hely, amely nemcsak a szakemberek számára nyújthat újdonságokat, hanem a kíváncsiabb emberek is könnyedén kémlelhetik a világűr érdekességeit egyszerű távcsövek segítségével.
Andrew McCarthy egy amatőr fotós, aki már gyerekkora óta él-hal a kozmoszért. Első teleszkópját édesapja vásárolta, azóta pedig rendületlenül vizsgálja a világegyetem rejtelmeit.
Április 1-jén megosztott egy hihetetlenül részletes fotót a Holdról, amelyen egyértelműen kivehetőek a különböző ásványok miatt eltérő színekben pompázó kráterek.
Mindenkiben felmerülhet a kérdés, hogy vajon hogyan készíthetett ilyen zseniális fényképeket egy egyszerű, otthoni távcső segítségével? Az amatőr csillagász a Redditen a következőképpen válaszolt:
Egy 1 400 mm-es teleszkópot használt, valamint egy csillagászati fényképekhez alkalmatos kamerát. Az alábbi videóban összefoglalta, mi kell ahhoz, hogy amatőrként ilyen fantasztikus fotókat tudjunk lőni.
Egészen elképesztő, hogy Andrew McCarthy a Sony A7 II és a ZWO ASI 224MC CCD kamerájának, valamint az Orion XT10 és a Skywatcher EQ6-R Pro távcsövének segítségével a sacramentói kertjéből képes ennyire zseniális felvételek létrehozására.
Az Instagram-oldala tele van hasonló fényképekkel, párat közülük most be is mutatunk.
Rozetta-köd
A gyönyörű rózsaszínes-lilás képződmény több születendő csillag bölcsője.
Sas-köd
A türkiz színekben pompázó kozmikus felhő talán az egyik legismertebb mindenki számára. Amatőr fotósként ritkaság ilyen precíz módon megörökíteni a Messier 16 néven is számon tartott csillaghalmazt.
Androméda-galaxis
Mintha csak a NASA hivatalos űrteleszkópjának felvételét látnánk – hihetetlen, hogy ilyen képeket manapság már az udvarunkból is készíthetünk, ha értünk hozzá.
Hold
Talán nem annyira színes, mint a cikkünkben eredetileg bemutatott fotó, azonban ugyanúgy lélegzetelállító látványt nyújt.
Messier 106
Ahhoz, hogy a 22 millió fényévre található spirálgalaxist lencsevégre kaphassa, majdnem 13 óráig fotózta az égbolt adott pontját több napon keresztül.
Nap
Amíg mi a közösségi távoltartás miatt az otthonunkban várjuk a karantén végét és a felelősöket keressük azért, ami velünk jelenleg történik, addig a világűr változatlan maradt. A Nap ugyanúgy folytatja az óriási fúziós folyamatait, ahogyan azt tette eddig is.
Ezen a közeli képen a Nap külső burka, a kromoszféra látható. Innen lövellnek ki a hatalmas plazmasugarak, amelyek napkitöréseket okoznak és befolyásolják a Nap állandóan változó mágneses szerkezetét.
Orosz tudósok pedig a Hold első 3D-s ábrázolását készítenék el: