Kim Dzsongun saját népét okolja az éhínségért
A legfrissebb híradások szerint Kim Dzsongun büntetéssel fenyegette meg népét – azzal vádolja a lakosságot, hogy ők a hibásak az országban már régóta fennálló éhínségért.
A legfrissebb híradások szerint Kim Dzsongun büntetéssel fenyegette meg népét – azzal vádolja a lakosságot, hogy ők a hibásak az országban már régóta fennálló éhínségért.
Az észak-koreai diktátor megfenyegette a lakosságot, mivel szerinte a nép pazarolja az élelmiszert. „A hónap elején a Koreai Munkapárt elrendelte a lakosok számára az aktív részvételt az idei élelmiszerválság megoldásában” – hangzott el egy neve elhallgatását kérő, az ország észak-hamgyongi tartományának tisztviselőjétől.
Mindez azután történt, hogy az országot a korábbiaknál is tovább izolálták a koronavírus-járványra hivatkozva, miközben augusztusban és szeptemberben három tájfun sújtotta a mezőgazdasági területeket. Egy, az országból kiszabaduló menekült a New York Post hírügynökségnek elmondta, hogy az éhínség egyáltalán nem új keletű az országban, saját szemével látta az éhező észak-koreaiak millióinak szenvedését.
Az ország vezetése arra utasította a lakosságot, hogy otthonaikban ne szolgáljanak fel gabonából készült ételeket, sőt betiltották a rizses sütemények és a kenyér fogyasztását is. Ez effektíve azt jelenti, hogy a lakosság csak zöldségen és gyümölcsön élhet – már ha egyáltalán be tudják szerezni. További intézkedései során a diktátor még azt is megszabta a lakosságnak, hogy ha vendéget fogadnak, egyszerűen csak tésztát szolgáljanak fel nekik.
A Központi Bizottság figyelmeztette a lakosságot, hogy nagyon szigorú büntetéssel fogják sújtani azokat, akiket élelmiszer-pazarláson érnek. A diktátor egyébként a titokban gabonából előállított alkoholt szintén pazarlásnak véli, az e tevékenységet folytató polgárok ellen folyamatos ellenőrzéseket végeznek, és nagyon komoly szankciókkal sújthatják őket.
Ha mindez nem lenne elég, az ország döntéshozói még azt is bevezették, hogy minden egyes polgárt, aki utazni szeretne, ellenőrizni fognak. Minden csomagot és poggyászt tüzetesen átnéznek, gabonafélék után kutatva. Az ismeretlen forrás azt nyilatkozta, hogy „az emberek dühösek” és „azt mondják, hogy az élelmiszer-elosztás ellenőrzése az eddigi rossz helyzetet csak még nehezebbé teszi”.