Néhány szakértő szerint a koronavírus halálosabb, mint azt az adatok sugallják
Annak ellenére, hogy szinte minden eszközzel próbálják elejét venni a COVID-19 fertőzés terjedésének, csak az Egyesült Államokban mindez idáig 8,2 millióan kapták el a koronavírust, közülük pedig 220 ezren haltak meg.
Annak ellenére, hogy szinte minden eszközzel próbálják elejét venni a COVID-19 fertőzés terjedésének, csak az Egyesült Államokban mindez idáig 8,2 millióan kapták el a koronavírust, közülük pedig 220 ezren haltak meg.
A Johns Hopkins Egyetem adatai alapján már 220 134-re emelkedett a koronavírus-járvány áldozatainak száma az USA-ban, pontos eredményeket azonban addig nem tudhatunk, amíg vége nem lesz a pandémiának.
Miközben tudományos kutatásokkal alátámasztották, hogy a halálozási ráta átlagosan 18-20 százalékkal csökkent a kórházba szállított betegek esetében, néhányan úgy gondolják, a halálesetek 94 százaléka nem közvetlenül a koronavírus miatt történt, hanem egyéb komorbiditások és az életkor játszhattak közre.
A Scientific American online magazinban megjelent cikk szerint mindez nonszensz, mivel kiforgatják a rendelkezésre álló adatokat. Szakértők elmagyarázták, hogy a fennmaradó 6 százalék azoknak az áldozatoknak az aránya, akiknél kizárólag a koronavírus-fertőzést tudták megállapítani, a további 94 százaléknál különféle alapbetegségeket is feltüntettek a halotti anyakönyvi kivonatokon.
Robert Anderson, a CDC Nemzeti Egészségügyi Statisztikai Központjának szakembere elmondta, az elhalálozáshoz leggyakrabban a vírus miatt kialakuló tünetegyüttesek láncolata vezethet:
Szerencsére vannak egyéb statisztikai módszerek is a halotti anyakönyvi kivonatok pandémiához köthető adatainak feldolgozásán kívül, ezért a hat százalékos arányra való figyelemfelkeltést könnyedén meg lehet cáfolni.
Az orvosok és egészségügyi dolgozók minden államban kötelesek jelenteni az elhalálozásokat, majd ezt továbbítaniuk kell a CDC-nek, ezután kiszámolják, mennyi plusz haláleset történt az elmúlt időszakban – idén március és augusztus között ezek alapján például 225 530-mal többen veszítették életüket a tavalyi statisztikákhoz képest.
Fontos megjegyezni azt is, hogy nem mindegyik plusz halál köthető a koronavírushoz, de az is nyilvánvaló, hogy a pandémia jelentősen hozzájárult a növekedéshez.