Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kijev is azonnali bejelentést tett Moszkva miatt – nő a feszültség

Kijev is azonnali bejelentést tett Moszkva miatt – nő a feszültség

Kijev is azonnali bejelentést tett Moszkva miatt – nő a feszültség
Shutterstock/Illusztráció

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

Kijev is mélységesen elítéli azt, ami Romániában történt az oroszok részéről.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök első alkalommal szólalt meg azóta, hogy egy orosz drón Románia területét érinthette az éjszakai támadások során. Az ukrán államfő nyilatkozata újabb figyelmeztetésként értékelhető arra vonatkozóan, hogy a háború következményei egyre közelebb kerülnek a NATO-tagállamok határaihoz, miközben Kijev fokozott nemzetközi nyomást sürget Moszkvával szemben.

A cikk a videó után folytatódik

Zelenszkij kijelentette, Ukrajna kész támogatni Romániát „bármilyen módon, amire ezek között a körülmények között szükség van”. Az ukrán elnök hangsúlyozta, szerinte az Európai Uniónak keményebb fellépésre van szüksége Oroszországgal szemben, különösen az újabb támadások fényében – írja a Sky News.

„Arra számítunk, hogy az Európai Unió új Oroszország elleni szankciós intézkedései valóban erősek lesznek, és Oroszország megérzi majd, hogy a csapásai jelentős veszteségeket jelentenek magának Oroszországnak is, ez lenne igazságos” – fogalmazott az ukrán elnök.

Zelenszkij arról is beszélt, hogy fokozni kell az Oroszországra nehezedő nyomást annak érdekében, hogy a háború ne húzódjon el tovább, és ne terjedjen ki újabb területekre. Az ukrán vezető külön kitért a Romániával határos dél-ukrajnai térség elleni támadásokra is.

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

„Az elmúlt éjszaka az oroszok szándékos csapást mértek déli régiónkra – az Odessza régióra, amely Romániával határos” – mondta Zelenszkij. Az ukrán elnök szerint a támadás civil célpontokat érintett, és ismét a polgári infrastruktúrát vette célba. „Ez újabb cinikus támadás volt városaink és vizeink polgári infrastruktúrája ellen, amely civil konténerszállító hajókat vett célba” – tette hozzá.

A következő cikkhez görgess lejjebb