Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Hétfő este kigyulladt egy mozdony – részletes tájékoztatást adott a MÁV

Hétfő este kigyulladt egy mozdony – részletes tájékoztatást adott a MÁV

Hétfő este kigyulladt egy mozdony – részletes tájékoztatást adott a MÁV
Shutterstock/Illusztráció

Hétfő este fennakadások alakultak ki a Budapest–Győr vasútvonalon, miután Vértesszőlős közelében kigyulladt egy magánvasúti tehervonat szerelvényében közlekedő második mozdony, ami miatt a MÁV tájékoztatása szerint hosszabb eljutási időre és forgalmi változásokra kell számítani.

„Hétfő este a győri fővonalon jelentősen hosszabb eljutási időre, forgalmi változásokra kell számítani, mert Vértesszőlős közelében kigyulladt egy magánvasúti tehervonat mozdonya.” A tűzeset következtében Tatabánya és Tata között teljesen leállt a vonatközlekedés, mivel az oltási munkálatok idejére kikapcsolták a felsővezetéket, így a szakaszon egyetlen szerelvény sem haladhat át.

A cikk a videó után folytatódik

A MÁV hangsúlyozta, hogy személyi sérülés nem történt, és a tehervonat rakománya között nem volt veszélyes anyag, ugyanakkor a helyreállítás ideje egyelőre nem ismert. A vasúttársaság részletes menetrendi módosításokat vezetett be a forgalom fenntartása érdekében.

Tatabánya és Komárom között pótlóbuszok szállítják az utasokat, az S10-es vonatok pedig megosztva közlekednek, vagyis csak Budapest és Tatabánya, illetve Tata és Győr között járnak. A Győrből 19:38-kor a Déli pályaudvarra, valamint a Déli pályaudvarról 19:25-kor Győr felé indult S10-es járatok (4921, 4928) nem közlekednek Tatabánya és Komárom között.

A távolsági IC-, a nemzetközi EC- és a Railjet-vonatok kizárólag Budapest és Tatabánya, illetve az ausztriai vagy nyugat-magyarországi végállomásuk és Komárom között járnak. A Bregenz és Bécs felől érkező Railjet (165), valamint a Keletiből 19:40-kor Bécsbe indult Railjet (266) utasainak Tatabánya és Tata között pótlóbuszra kell átszállniuk.

A Keleti pályaudvarról 20:40-kor Salzburgba induló Kálmán Imre EuroNight (EN 462) kerülő útirányon, Székesfehérváron át közlekedik, Tatabánya érintése nélkül, ami a magyarországi szakaszon jelentősen megnöveli a menetidőt. A MÁV folyamatosan frissíti a tájékoztatást, de a vasúti közlekedés normalizálódása csak az oltási és helyreállítási munkák befejezése után várható.