Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Véget érhet az Xperia-korsza, eltűnhetnek a Sony okostelefonjai Európából

Véget érhet az Xperia-korsza, eltűnhetnek a Sony okostelefonjai Európából

Véget érhet az Xperia-korsza, eltűnhetnek a Sony okostelefonjai Európából
Shutterstock

A Sony okostelefonjai egyre nehezebben érhetőek el hivatalos értékesítési csatornákon keresztül, és a helyzet arra utal, hogy a vállalat teljes visszavonulásra készül a piacon.

Bár a japán cég hivatalosan még nem jelentette be európai kivonulását, a finn SuomiMobiili arról jelentett, hogy az Xperia készülékeket már nem forgalmazzák közvetlenül Finnországban. Ez az első olyan európai ország, ahol a visszavonulás hivatalosan is elismertté vált.

A cikk a videó után folytatódik

Európa nagy piacain az Xperia telefonok egyre ritkábbak

Az Android Authority ellenőrzése szerint a Sony hivatalos weboldalain Németországban, Franciaországban, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban szinte az összes jelenlegi és korábbi Xperia modell – köztük az új zászlóshajó Xperia 1 VII – készlethiányos vagy nem elérhető állapotban van. Bár az Amazonon még megjelennek egyes készülékek, a Sony saját értékesítési csatornái gyorsan szűnnek meg.

Az Xperia 1 VII egyébként is számos problémával küzdött, például véletlenszerű kikapcsolásokkal és újraindulási hibákkal, aminek következtében a Sony ideiglenesen felfüggesztette az eszköz forgalmazását Japánban, és bocsánatot kért az érintett európai és brit vásárlóktól.

Nem csak Európában gyengül a Sony mobil jelenléte

Nemzetközi szinten is aggasztó a helyzet. Az Egyesült Államokban például a Sony már nem listáz okostelefonokat hivatalos weboldalán, és az Xperia 1 VI modell sem debütált hivatalosan a piacon. Japánban, ahol korábban piacvezető volt a vállalat, mára eltűnt az öt legnagyobb mobilgyártó közül, hiszen a Google Pixel telefonjai egyre népszerűbbek, háttérbe szorítva a Sonyt.

Ezzel párhuzamosan a Sony elkezdte a zászlóshajó telefonok gyártását is kiszervezni, ami korábban csak a középkategóriás készülékekre volt jellemző. Ez további jelzés arra, hogy a cég egyre inkább eltávolodik a mobilpiacról.

Egy bizonytalan jövő

Annak ellenére, hogy a Sony rendelkezik egy elkötelezett rajongótáborral a fotós és technológiai rajongók körében, telefonjai globálisan csak alacsony piaci részesedéssel bírnak, és sok helyen szinte hiánycikknek számítanak. A vállalat mobil divíziója már évek óta küzd, és az európai piacról való fokozatos visszavonulás azt sugallja, hogy a cég egyre közelebb kerül az üzletág leépítéséhez vagy akár teljes kivonulásához.

A Sony Finland megerősítette, hogy a meglévő ügyfelek számára továbbra is biztosítja a szoftverfrissítéseket és a támogatást, ám egy olyan márkától, ami valaha a Samsung és az Apple szintjén állt, a globális piacokról való csendes, fokozatos visszavonulás inkább a megszűnés előjele, mintsem egy új irány kezdetének.